MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj530
WczorajWczoraj1742
WszystkieWszystkie2285115

Dla Krwiodawców

POLECAMY
Znalezione obrazy dla zapytania różaniec uratuje

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

DUSZPASTERSTWO  RÓŻ  ŻYWEGO  RÓŻAŃCA


„Żywy Różaniec” jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy.

Przybliżeniu działalności Żywego Różańca służyć właśnie ta zakładka. Za pomocą poniższych artykułów będziemy chcieli przybliżyć wspólnotę jaką tworzą członkowie Róż Żywego Różańca, ale także przedstawić inicjatywy podejmowane w ramach wspólnoty ogólnopolskiej, diecezjalnej jak i parafialnej.

Statut  Żywego Różańca

 

Siódma niedziela zwykła,
19 lutego
Kpł 19, 1-2. 17-18; Ps 103; 1 Kor 3, 16-23; Mt 5, 38-48
„Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.
Jezus pragnie, aby nasze życie było autentyczne. Swoim życiem, przykładem i nauczaniem daje nam wzór, jak mamy postępować w codzienności naszego życia i w budowaniu międzyludzkich relacji. Dziś słyszymy z ust ­Jezusa wiele wskazówek, które mogłyby całkowicie odmienić nie tylko naszą codzienność, ale też życie ludzkości na świecie. Wystarczyłoby wprowadzić Słowo Boże w czyn, aby wszystko było inne – dobre, piękne, wspaniałe, a ludzie uczciwi, życzliwi, uczynni, sprawiedliwi. Jakże cudownie będzie w królestwie Bożym, skoro tam panuje to samo prawo miłości, o którym Jezus naucza, a nie będzie grzeszności, słabości i zła, będących konsekwencjami ludzkiej uległości szatańskim pokusom.
ks. Konrad Zawłocki
 
 
 
Sięgnij po „Różaniec”

„Różaniec”
Buntujemy się – i słusznie – przeciw śmierci, która wydaje się wszystko zabierać, niszczyć, negować. Już starożytni mawiali, że nie cali umrą. Mieli przeczucie, że ludzkie życie nie kończy się na ziemi...
 
 
Z
Za pasterzy Kościoła
Narodzenie Pana Jezusa
Niepojęty, wszechmocny Pan zbliża się do ludzi, staje się bezbronny, ubogi, aby nikt nie lękał się do Niego przyjść. Czego się boisz, Herodzie? Czego się boicie, dzisiejsi Herodowie – Króla sprawiedliwości, prawdy i miłości? Radość i pokój ogarnia tych, którzy rozpoznają Boga w Dziecięciu i oddają Mu hołd – wtedy i dzisiaj.
Ewa Hanter
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…


pobierz biuletyn

Żywy Różaniec w Polsce podjął akcję, by bardzo realnie odpowiedzieć na prośbę Ojca Świętego Franciszka, aby pokazać Kościół jako Matkę cierpliwą, oczekującą i miłosierną. Chcemy również i w roku 2017  zanieść konkretny dar materialny jako uczynek miłości dla naszych braci i sióstr na terytoriach misyjnych. Dlatego zapatrzeni w przykład Służebnicy Bożej Pauliny Jaricot chcemy przez formację, modlitwę i systematyczne wsparcie materialne pomagać w dziele misyjnym Kościoła. Nasza założycielka Sł. B. Paulina gromadząc swoje towarzyszki z dziele Rozkrzewiania wiary a potem w Żywym Różańcu prosiła je o drobną ale systematyczną ofiarę tj. 5 centymów (5\100 franka francuskiego) tygodniowo co w skali miesiąca daje około 1zł (PLN)

Czytaj więcej...

Działo się to w Polsce w czasie II wojny światowej. Ciągle trzeba o tym mówić, szczególnie młodzieży, co czynili Niemcy w Polsce w czasie II wojny. Jakiej ruinie uległa cała Polska; spalone wioski, miasta, zniszczone fabryki. Ile milionów ludzi zginęło w Polsce w czasie wojny (35 mln Polaków było w 1939r. – 23 mln W 1945r.).

Czytaj więcej...

W WAKACYJNYM „RÓŻAŃCU”

Podążaj drogę błogosławieństw z miesięcznikiem „Różaniec”. Temat wakacyjnego numeru: Błogosławieni miłosierni Przeczytasz w nim m.in.:

- Miłosierni jak Ojciec – czy miłosierdzia można się nauczyć? Jedną z lekcji jest przypowieść o synu marnotrawnym.

Czytaj więcej...