DUSZPASTERSTWO  RÓŻ  ŻYWEGO  RÓŻAŃCA


„Żywy Różaniec” jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy.

Przybliżeniu działalności Żywego Różańca służyć właśnie ta zakładka. Za pomocą poniższych artykułów będziemy chcieli przybliżyć wspólnotę jaką tworzą członkowie Róż Żywego Różańca, ale także przedstawić inicjatywy podejmowane w ramach wspólnoty ogólnopolskiej, diecezjalnej jak i parafialnej.

Statut  Żywego Różańca

 

Dwudziesta ósma niedziela zwykła,
15 października
Iz 25, 6-10a; Ps 23; Flp 4, 12-14. 19-20; Mt 22, 1-14
„Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie”.
Jezus otworzył wieczernik dla każdego człowieka na ziemi, otworzył go dla ciebie i dla mnie. Każdego dnia na nowo jesteśmy zaproszeni na ucztę eucharystyczną. Dar ofiary, dar ołtarza, dar miłości Boga do ciebie. Jak często odpowiadasz na Jego zaproszenie i pozwalasz Chrystusowi, by cię ugościł?
ks. Krystian Strycharski
 
„Różaniec”
Kościste palce wyszukały leżący na pościeli różaniec. Ludwik zebrał siły i zacisnął rękę na wypolerowanych pacierkach...


Za wszystkich udręczonych, wątpiących w Bożą miłość
i miłosierdzie
III. Narodzenie Pana Jezusa
Maryjo, w żadnym domu w Betlejem nie znalazłaś miejsca, w którym mogłabyś urodzić Jezusa, Zbawiciela świata. Nie tylko domy pozostały dla Was zamknięte, ale przede wszystkim ludzkie serca. Prosimy Cię, wstawiaj się za nami, aby nasze serca zawsze były otwarte dla Jezusa, naszego jedynego ­Pana i Zbawiciela. Pragniemy każdego dnia na nowo stawiać Go na pierwszym i najważniejszym miejscu w naszym życiu, by wszystkie nasze myśli, słowa i czyny były Jemu poddane.
Magdalena Buczek
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…

Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w krzeszowskiej bazylice, konferencje w Sali Rycerskiej klasztoru sióstr benedyktynek, posiłki w sali restauracyjnej Punktu Obsługi Pielgrzyma – tak wyglądały rekolekcje dla członków Żywego Różańca, jakie zorganizował w dniach 21-23 kwietnia w Krzeszowie moderator diecezjalny ks. prałat Marian Kopko.

Czytaj więcej...

plakat-teraziwgodzinesmierciDiecezjalny Zelator Żywego Różańca ks. Marian Kopko zaprasza do kin na film o sile modlitwy Różańcowej „Teraz i w godzinę śmierci”. Premiera już 19 maja.

Idąc tropem różańca, przemierzyliśmy 120 000 km na 4 kontynentach. Obserwowaliśmy cuda. Dotknęliśmy czystego zła i widzieliśmy jego klęskę. Po ponad dwóch latach ciężkiej pracy i ogromnym zaangażowaniu tysięcy ludzi dobrej woli, z satysfakcją pragniemy obwieścić, że film Teraz i w godzinę śmierci jest gotowy! Nowa produkcja Stowarzyszenia Rafael już niebawem pojawi się na dużym ekranie. To ogromna radość, którą chcemy się dzielić!

Premiera filmu Teraz i w godzinę śmieci będzie miała miejsce dnia 11 maja br. w krakowskim kinie Kijów (al. Krasińskiego 34) o godzinie 19.30. 

Czytaj więcej...


pobierz biuletyn

Żywy Różaniec w Polsce podjął akcję, by bardzo realnie odpowiedzieć na prośbę Ojca Świętego Franciszka, aby pokazać Kościół jako Matkę cierpliwą, oczekującą i miłosierną. Chcemy również i w roku 2017  zanieść konkretny dar materialny jako uczynek miłości dla naszych braci i sióstr na terytoriach misyjnych. Dlatego zapatrzeni w przykład Służebnicy Bożej Pauliny Jaricot chcemy przez formację, modlitwę i systematyczne wsparcie materialne pomagać w dziele misyjnym Kościoła. Nasza założycielka Sł. B. Paulina gromadząc swoje towarzyszki z dziele Rozkrzewiania wiary a potem w Żywym Różańcu prosiła je o drobną ale systematyczną ofiarę tj. 5 centymów (5\100 franka francuskiego) tygodniowo co w skali miesiąca daje około 1zł (PLN)

Czytaj więcej...