MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj146
WczorajWczoraj1245
WszystkieWszystkie2331050

Dla Krwiodawców

POLECAMY
Znalezione obrazy dla zapytania różaniec uratuje

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

DUSZPASTERSTWO  RÓŻ  ŻYWEGO  RÓŻAŃCA


„Żywy Różaniec” jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy.

Przybliżeniu działalności Żywego Różańca służyć właśnie ta zakładka. Za pomocą poniższych artykułów będziemy chcieli przybliżyć wspólnotę jaką tworzą członkowie Róż Żywego Różańca, ale także przedstawić inicjatywy podejmowane w ramach wspólnoty ogólnopolskiej, diecezjalnej jak i parafialnej.

Statut  Żywego Różańca

 

Trzecia niedziela Wielkiego Postu,
19 marca
Wj 17, 3-7; Ps 95; Rz 5, 1-2. 5-8; J 4, 5-42
Jezus zmęczony drogą siedział sobie przy źródle.
Jezus siedział przy studni spragniony. Na krzyżu wołał: „Pragnę”. Jeśli uczynię choćby najmniejszy gest miłosierdzia – podam kubek wody spragnionemu bratu – rozpoznam miłość, której pragnie moja dusza.
ks. Wacław Grądalski
 
 
 
„Różaniec”
W duchu miłości bliźniego, pragnąc własnego zbawienia, nie możemy zapomnieć, że nie żyjemy tylko dla siebie, a wynagradzając za grzechy, nie możemy myśleć jedynie o sobie...
 
 
Za Komisję Maryjną powstałą przy Konferencji Episkopatu Polski
Cud w Kanie Galilejskiej
Maryja jest mistrzynią we wskazywaniu na swojego Syna. Ona, mając doświadczenie wszechmocy Boga, wyrywa nas z niewidzenia Jego dzieł. Jeśli chcę pomóc innym w biedzie, to wystarczy, że zrobię to, co zrobiła Maryja: nauczę słuchania Jezusa. Jeśli w mojej biedzie chcę doświadczyć cudu, wystarczy, że usłyszę, czego pragnie ode mnie Pan. Jezu, pozwól mi ufnie robić to, czego ode mnie oczekujesz, a wtedy będę świadkiem cudów.
ks. Rafał Jarosiewicz
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…


pobierz biuletyn

Żywy Różaniec w Polsce podjął akcję, by bardzo realnie odpowiedzieć na prośbę Ojca Świętego Franciszka, aby pokazać Kościół jako Matkę cierpliwą, oczekującą i miłosierną. Chcemy również i w roku 2017  zanieść konkretny dar materialny jako uczynek miłości dla naszych braci i sióstr na terytoriach misyjnych. Dlatego zapatrzeni w przykład Służebnicy Bożej Pauliny Jaricot chcemy przez formację, modlitwę i systematyczne wsparcie materialne pomagać w dziele misyjnym Kościoła. Nasza założycielka Sł. B. Paulina gromadząc swoje towarzyszki z dziele Rozkrzewiania wiary a potem w Żywym Różańcu prosiła je o drobną ale systematyczną ofiarę tj. 5 centymów (5\100 franka francuskiego) tygodniowo co w skali miesiąca daje około 1zł (PLN)

Czytaj więcej...

Działo się to w Polsce w czasie II wojny światowej. Ciągle trzeba o tym mówić, szczególnie młodzieży, co czynili Niemcy w Polsce w czasie II wojny. Jakiej ruinie uległa cała Polska; spalone wioski, miasta, zniszczone fabryki. Ile milionów ludzi zginęło w Polsce w czasie wojny (35 mln Polaków było w 1939r. – 23 mln W 1945r.).

Czytaj więcej...

W WAKACYJNYM „RÓŻAŃCU”

Podążaj drogę błogosławieństw z miesięcznikiem „Różaniec”. Temat wakacyjnego numeru: Błogosławieni miłosierni Przeczytasz w nim m.in.:

- Miłosierni jak Ojciec – czy miłosierdzia można się nauczyć? Jedną z lekcji jest przypowieść o synu marnotrawnym.

Czytaj więcej...