DUSZPASTERSTWO  RÓŻ  ŻYWEGO  RÓŻAŃCA


„Żywy Różaniec” jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy.

Przybliżeniu działalności Żywego Różańca służyć właśnie ta zakładka. Za pomocą poniższych artykułów będziemy chcieli przybliżyć wspólnotę jaką tworzą członkowie Róż Żywego Różańca, ale także przedstawić inicjatywy podejmowane w ramach wspólnoty ogólnopolskiej, diecezjalnej jak i parafialnej.

Statut  Żywego Różańca

 

Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła,
22 października
Iz 45, 1. 4-6; Ps 96; 1 Tes 1, 1-5b; Mt 22, 15-21
„Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara,
a Bogu to, co należy do Boga”.
Kiedy zaczynamy być wierni w małych rzeczach, zawiłe sprawy się prostują, a trudne okazują się możliwe do przejścia i rozwiązania. Wierności pragnę, Boże!
ks. Krystian Strycharski
 
„Różaniec”
Bóg zaprasza nas do nieba, 
a Maryja wskazuje nam drogę
i przypomina, że pomimo zmieniającego się świata różaniec, szkaplerz i pokuta są ważne na drodze naszego uświęcenia.


Za nasze rodziny, bliskich i przyjaciół.
IV. Ofiarowanie Pana Jezusa
Maryjo, nasza Matko, przez Twoje Niepokalane Serce ofiarujemy Bogu nas samych i całe nasze życie. Pragniemy miłością odpowiadać na Jego nieskończoną miłość do nas. Prosimy Cię, ucz nas pełnego wiary oddania Ojcu Niebieskiemu, abyśmy zawsze wszystko czynili dla Niego, z Nim i na Jego chwałę.
Magdalena Buczek
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…

Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w krzeszowskiej bazylice, konferencje w Sali Rycerskiej klasztoru sióstr benedyktynek, posiłki w sali restauracyjnej Punktu Obsługi Pielgrzyma – tak wyglądały rekolekcje dla członków Żywego Różańca, jakie zorganizował w dniach 21-23 kwietnia w Krzeszowie moderator diecezjalny ks. prałat Marian Kopko.

Czytaj więcej...

plakat-teraziwgodzinesmierciDiecezjalny Zelator Żywego Różańca ks. Marian Kopko zaprasza do kin na film o sile modlitwy Różańcowej „Teraz i w godzinę śmierci”. Premiera już 19 maja.

Idąc tropem różańca, przemierzyliśmy 120 000 km na 4 kontynentach. Obserwowaliśmy cuda. Dotknęliśmy czystego zła i widzieliśmy jego klęskę. Po ponad dwóch latach ciężkiej pracy i ogromnym zaangażowaniu tysięcy ludzi dobrej woli, z satysfakcją pragniemy obwieścić, że film Teraz i w godzinę śmierci jest gotowy! Nowa produkcja Stowarzyszenia Rafael już niebawem pojawi się na dużym ekranie. To ogromna radość, którą chcemy się dzielić!

Premiera filmu Teraz i w godzinę śmieci będzie miała miejsce dnia 11 maja br. w krakowskim kinie Kijów (al. Krasińskiego 34) o godzinie 19.30. 

Czytaj więcej...


pobierz biuletyn

Żywy Różaniec w Polsce podjął akcję, by bardzo realnie odpowiedzieć na prośbę Ojca Świętego Franciszka, aby pokazać Kościół jako Matkę cierpliwą, oczekującą i miłosierną. Chcemy również i w roku 2017  zanieść konkretny dar materialny jako uczynek miłości dla naszych braci i sióstr na terytoriach misyjnych. Dlatego zapatrzeni w przykład Służebnicy Bożej Pauliny Jaricot chcemy przez formację, modlitwę i systematyczne wsparcie materialne pomagać w dziele misyjnym Kościoła. Nasza założycielka Sł. B. Paulina gromadząc swoje towarzyszki z dziele Rozkrzewiania wiary a potem w Żywym Różańcu prosiła je o drobną ale systematyczną ofiarę tj. 5 centymów (5\100 franka francuskiego) tygodniowo co w skali miesiąca daje około 1zł (PLN)

Czytaj więcej...