MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj688
WczorajWczoraj1553
WszystkieWszystkie2384392

Dla Krwiodawców

POLECAMY
Znalezione obrazy dla zapytania różaniec uratuje

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

DUSZPASTERSTWO  RÓŻ  ŻYWEGO  RÓŻAŃCA


„Żywy Różaniec” jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy.

Przybliżeniu działalności Żywego Różańca służyć właśnie ta zakładka. Za pomocą poniższych artykułów będziemy chcieli przybliżyć wspólnotę jaką tworzą członkowie Róż Żywego Różańca, ale także przedstawić inicjatywy podejmowane w ramach wspólnoty ogólnopolskiej, diecezjalnej jak i parafialnej.

Statut  Żywego Różańca

 

Druga niedziela Wielkanocy,
czyli Miłosierdzia Bożego,
23 kwietnia
Dz 2, 42-47; Ps 118; 1 P 1, 3-9; J 20, 19-31
„Pokój wam”.
Jezus staje przed tymi, którzy Go zostawili, pokazuje im ręce, przebity bok i mówi: „Pokój wam”. W tych dłoniach i tym Sercu jest pokój. Przynosi przebaczenie, a nie wyrzut. Nie przychodzi sądzić, ale zbawić. Przyjąć, a nie tylko pouczać. Dać łaskę, a nie tylko nakazywać. Przychodzi dać Ducha Świętego, który uczyni nas ludźmi przebaczenia.
o. Tomasz Tlałka OSPPE
 
 
 
„Różaniec”
Na mapie naszej Ojczyzny można znaleźć wiele sanktuariów. Niektóre są niewielkie, ukryte pomiędzy znaczniejszymi miejscami kultu, inne zaś słyną na całą Europę. Wszystkie jednak są miejscami poświęconymi Panu Bogu, w których szczególnie objawia się Jego łaskawość...
 
 
 
O Boże Miłosierdzie dla całego świata
Wniebowstąpienie
Jezus przed swoim odejściem zapewnia, że pozostanie z nami do końca, że nigdy nas nie opuści. Widzimy Go w Eucharystii i możemy do Niego przychodzić ze wszystkimi radościami i problemami. On na nas cierpliwie czeka. Jest z Ojcem i tam się za nas modli. I my tam będziemy, trzeba tylko godnie przeżyć nasze życie i przejść przez naszą śmierć.
o. Janusz Maria Andrzejewski OP
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…


pobierz biuletyn

Żywy Różaniec w Polsce podjął akcję, by bardzo realnie odpowiedzieć na prośbę Ojca Świętego Franciszka, aby pokazać Kościół jako Matkę cierpliwą, oczekującą i miłosierną. Chcemy również i w roku 2017  zanieść konkretny dar materialny jako uczynek miłości dla naszych braci i sióstr na terytoriach misyjnych. Dlatego zapatrzeni w przykład Służebnicy Bożej Pauliny Jaricot chcemy przez formację, modlitwę i systematyczne wsparcie materialne pomagać w dziele misyjnym Kościoła. Nasza założycielka Sł. B. Paulina gromadząc swoje towarzyszki z dziele Rozkrzewiania wiary a potem w Żywym Różańcu prosiła je o drobną ale systematyczną ofiarę tj. 5 centymów (5\100 franka francuskiego) tygodniowo co w skali miesiąca daje około 1zł (PLN)

Czytaj więcej...

Działo się to w Polsce w czasie II wojny światowej. Ciągle trzeba o tym mówić, szczególnie młodzieży, co czynili Niemcy w Polsce w czasie II wojny. Jakiej ruinie uległa cała Polska; spalone wioski, miasta, zniszczone fabryki. Ile milionów ludzi zginęło w Polsce w czasie wojny (35 mln Polaków było w 1939r. – 23 mln W 1945r.).

Czytaj więcej...

W WAKACYJNYM „RÓŻAŃCU”

Podążaj drogę błogosławieństw z miesięcznikiem „Różaniec”. Temat wakacyjnego numeru: Błogosławieni miłosierni Przeczytasz w nim m.in.:

- Miłosierni jak Ojciec – czy miłosierdzia można się nauczyć? Jedną z lekcji jest przypowieść o synu marnotrawnym.

Czytaj więcej...