Sakramenty to znaki i narzędzia, za pośrednictwem których Duch Święty rozlewa łaskę Chrystusa-Głowy, w Kościele, który jest Jego Ciałem.

W tym miejscu mogą Państwo znaleźć informacje na temat sakramentów w Krzeszowskim Sanktuarium.

Informacje o terminach, potrzebnych dokumentach oraz o możliwościach załatwienia spraw
w Kancelarii Parafialnej. 

 

Kancelaria Parafialna czynna jest w Domu Opata 
w każdy wtorek 16.oo-18.oo 
oraz w  sobotę w godzinach  8.oo - 9.oo
W sprawach pilnych (pogrzeb, sakrament chorych) 
zawsze  po wieczornej lub porannej Mszy Świętej

Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę. Z Jego woli mają oni tworzyć wspólnotę, być Jego współpracownikami w dziele stwarzania człowieka. Fundamentem tej wspólnoty ma być miłość wzajemna. Chrystus podniósł małżeństwo do godności sakramentu, swoją łaską uświęca miłość mężczyzny i kobiety, umacnia ją i doskonali. 
Sakramentalny związek małżeński jest nierozerwalny, dlatego też osoby pragnące żyć ze sobą razem przez całe życie powinny dobrze przygotować się do małżeństwa. 
To przygotowanie dokonuje się przez całe życie. Bezpośrednim okresem przygotowania jest narzeczeństwo.

 Przed sakramentem małżeństwa

 Narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafii, w której zamierzają zawrzeć ślub na 3 miesiące przed planowaną datą sakramentu.

Czytaj więcej...

Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania: "Chrzest jest sakramentem odrodzenia przez wodę i w słowie". (Katechizm Kościoła Katolickiego, Pallottinum 1994, s. 298)

Przed Chrztem Świętym

Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w naszym sanktuarium na Mszy Św. niedzielnej o godz. 12.00 według ustalonego harmonogramu zawsze w II i IV niedzielę każdego miesiąca.

Czytaj więcej...