12 października 2014 

Dnia 12 października 2014 roku w całej Polsce obchodziliśmy XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”.

Dzień Papieski jest przede wszystkim dniem duchowej łączności z Ojcem Świętym i modlitwy za Jego przyczyną. Jest również szansą aby pogłębić swoją wiedzę, na temat Jego osoby i nauczana, które zawarte jest w homiliach, encyklikach oraz innych dokumentach papieskich.

 

Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest także publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

Młodzież z naszego Gimnazjum również włączyła się w obchody Dnia Papieskiego. Jako wolontariusze zbierali ofiary na fundusz stypendialny ale również uczestniczyła we Mszy Św. podczas której mogli uczcić Relikwie Św. Jana Pawła II i pomodlić się za Jego przyczyną.  Dobrym przygotowaniem do tego dnia, stały się piątkowe zajęcia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, podczas których oglądaliśmy film o Floribeth Mora Diaz, której uzdrowienie wybrano jako cud do kanonizacji Jana Pawła II.

Jako organizator tego wydarzenia bardzo dziękuję młodzieży z naszej szkoły, za aktywne włączenie się w obchody Dnia Papieskiego!

Ks. Mateusz Rycek
Katecheta ZSP w Krzeszowe