W niedzielę 23 lipca 2017 odbył się Odpust na Górze św. Anny. Wcześniej o godz. 12.00 do  Krzeszowskiej bazyliki przybyli na Eucharystię właściciele różnego rodzaju samochodów i motocykli.

Po Mszy św. na Placu Klasztornym odbyła się uroczystość poświecenia pojazdów połączona z modlitwą do św. Krzysztofa o bezpieczną jazdę po polskich drogach. Każdy kierowca został przez kustosza pobłogosławiony i otrzymał w prezencie pamiątkę: modlitwę kierowcy i breloczek ze św. Krzysztofem. W tym samym czasie zbieraliśmy od kierowców dobrowolne ofiary na MIVA Polska. Jest to ogólnopolska zbiórka funduszy na zakup samochodów dla polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach świata.

Po zakończeniu poświęcenia samochodów pod kierownictwem ks. Jerzego spod bazyliki krzeszowskiej wyruszyła piesza grupa parafian i pielgrzymów na Górę św. Anny. W tej grupie uczestniczyli pielgrzymi z  Rodziny Radia Maryja z Jeleniej Góry, Leszczyńca i Chocianowa. Cieszyliśmy się również pielgrzymami z innych miejscowości Dolnego Śląska. W godzinie Miłosierdzia odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w odrestaurowanym kościele św. Anny. Następnie rozpoczęła się koncelebrowana Eucharystia. Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. kanonik Józef Juźków z parafii Rosochata;  on też wygłosił Słowo Boże.  We Mszy św. wzięli udział: Ks. prałat Edward Bigos z Kamiennej Góry, Ks. prałat Ludwik Solecki z Ciechanowic, ks. dr Paweł Oskwarek proboszcz z Czarnego Bogu, ks. kanonik Włodzimierz Gucwa kustosz z Legnickiego Pola, Ks. Rafał Masztalerz z Polanicy z diecezji Świdnickiej oraz miejscowi duszpasterze:  ks. kustosz Marian Kopko, ks. kanonik Jerzy Jerka i ks. Andrzej Bakun – rezydenci z Krzeszowa. Po zakończeniu Eucharystii i wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu  wszyscy  modliliśmy się w intencji Ojczyzny śpiewając:  „Boże coś Polskę” 

       Po uroczystościach w kościele św. Anny – Społeczny Komitet Odbudowy Kościoła zaprosił wszystkich uczestników, parafian oraz pielgrzymów na Agapę i wspólne biesiadowanie.

Galeria zdjęć - Poświęcenie pojazdów

Galeria zdjęć - Odpust ku czci św. Anny