MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj691
WczorajWczoraj1553
WszystkieWszystkie2384395

Dla Krwiodawców

POLECAMY
Znalezione obrazy dla zapytania różaniec uratuje

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

Na wieczornej Mszy św. 24 kwietnia świętowaliśmy dzień imienin naszego rezydenta ks. Jerzego Jerki, który przewodniczył uroczystej Mszy św. Przedstawiciele parafian oraz służby liturgicznej na zakończenie Eucharystii przekazali księdzu Jerzemu życzenia. Dzień wcześniej solenizant otrzymał duchowy upominek w postaci założonej "Margaretki" od grupy Bożego Miłosierdzia.

Galeria zdjęć

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne. W naszej wspólnocie tego dnia odbył się obrzęd Mandatum – czyli symboliczne obmycie nóg 12 mężczyznom, przedstawicielom wspólnoty parafialnej. Podczas Eucharystii wierni mogli przyjąć Komunię Świętą pod dwiema Postaciami, a na zakończenie Mszy św. przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych dzieci, młodzieży i dorosłych złożyli życzenia naszym kapłanom. Adoracja w Ciemnicy trwała do godz. 22.00.

Galeria zdjęć

W sobotę 8 kwietnia nasi lektorzy z gimnazjum oraz ze szkoły średniej pod przewodnictwem ks. Jarosława wzięli udział w finale diecezjalnego turnieju piłki halowej ministrantów i lektorów, który odbył się w Złotoryi.

Czytaj więcej...

Niedziela Męki Pańskiej w tym roku przypadła 9 kwietnia i tradycyjnie już rozpoczęła obchody Wielkiego Tygodnia.

Czytaj więcej...

W dniach od 02-05 kwietnia 2017 r. w naszej parafii odbywały się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Mateusz Rycek – były wikariusz, obecnie pracujący w parafii katedralnej w Legnicy.

Czytaj więcej...

W godzinach popołudniowych 18.03. w sobotę ks. Jarosław zorganizował wyjazd na mecz 26. Kolejki ekstraklasy piłki nożnej do Lubina. Miejscowa drużyna  Zagłębia podjęła broniącą się przed spadkiem do pierwszej Ligii  drużynę Ruchu Chorzów.

Czytaj więcej...

W minioną sobotę 18.03. nasza Liturgiczna Służba Ołtarza pod przewodnictwem ks. Jarosława udała się na rozgrywki halowej piłki nożnej do Kamiennej Góry. W spotkaniu wzięło udział 14 zespołów z dekanatów kamiennogórskich, jeleniogórskich oraz dekanatu Gryfów Śląski.

Czytaj więcej...

 

W dniu śmierci Pierwszego Biskupa Legnickiego ks. Biskupa Tadeusza Rybaka o godz. 15.00 w kościołach diecezji legnickiej na prośbę biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego wybiły dzwony. W tej godzinie wierni zgromadzeni w krzeszowskiej bazylice odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Litanię za zmarłego biskupa Tadeusza.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

W niedzielę 15 stycznia 2017 roku w Świetlicy w Krzeszówku odbył się Opłatek i wspólne śpiewanie Kolęd i Pastorałek mieszkańców: Krzeszówka, Gorzeszowa i Jawiszowa. Dziękujemy panu sołtysowi Kazimierzowi oraz panu kościelnemu Adamowi i wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę i piękną atmosferę wspólnego kolędowania przy akompaniamencie akordeonu....

galeria zdjęć