W V niedzielę wielkanocną, 19. maja 2019 r. w krzeszowskiej Bazylice miała miejsce uroczystość przyjęcia do grona Liturgicznej Służby Ołtarza czterech nowych ministrantów.

Czytaj więcej...

PLAN MODLITWY WYPOMINKOWEJ W BAZYLICE
WNIEBOWZIĘCIA NMP W KRZESZOWIE W 2018 R.
GODZ. 16.30

Czytaj więcej...

 
W pierwszy piątek miesiąca 3 sierpnia 2018 roku po Mszy świętej porannej i błogosławieństwie kapłańskim wyruszyła spod krzeszowskiej bazyliki piąta już Rowerowa Pielgrzymka z Krzeszowa na Jasną Górę.

Czytaj więcej...

W niedzielę rozpoczynającą Wielkie Wakacje, w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela po 9-miesięcznej formacji do służby ministranckiej zostało przyjętych dziewięciu chłopców z krzeszowskiej wspólnoty parafialnej.

galeria zdjęć

Czytaj więcej...

W niedzielę Trójcy Przenajświętszej w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie przeżywaliśmy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci naszej parafii. Poniżej przedstawiamy Państwu artykuł Ks. Marka Dziewieckiego na temat tej ważnej w życiu każdego z nas uroczystości. Zapraszamy do lektury oraz do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

galeria zdjęć

galeria zdjęć - czadrow.pl

Czytaj więcej...

Zapraszamy do wysłuchania wielkopostnych kazań rekolekcyjnych ks. prałata Franciszka Gocha - proboszcza parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie

Kazanie z dnia 19 marca 2018 r.:

Kazanie z dnia 20 marca 2018 r.:

Czytaj więcej...

Poniedziałek 8 stycznia 2018  (od godz. 15.oo)

ul. Brokoffa i Willmanna – Ks. Jarosław

ul. Zielna – Ks. Andrzej

ul. Nadrzeczna – Ks. Jerzy

Ks. Proboszcz – dyżur w parafii

Czytaj więcej...

W dniu 10 listopada 2017 dzieci z naszego  przedszkola  Szkoły Podstawowej w Krzeszowie przyszły odwiedzić  groby na cmentarzu przy Bazylice i przyniosły znicze, aby w tym miesiącu listopadowym uczcić pamięć tych, którzy przyczynili się do powstania tak przepięknej Bazyliki i kościoła Św. Józefa jak również tym, którzy  przez wieki opiekowali się  tymi obiektami.

Czytaj więcej...

11 listopada 2017

"Dzień św. Marcina jest też dniem odzyskania przez Najjaśniejszą Rzeczpospolitą niepodległości po 123. latach zaborczej niewoli. Święty ten uważany jest za patrona żołnierzy i rycerzy, a więc także rycerzy polskiej sprawy wybicia się na niepodległość."

Czytaj więcej...