6 NIEDZIELA „PER ANNUM” Rok C

Krzeszów, dnia 17 lutego 2019 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jeszcze do dzisiaj będą wystawione Relikwie Św. Walentego, które na co dzień znajdują się w Mauzoleum Piastów Śląskich. Szczególnie w tym czasie, zapraszamy do modlitwy Wszystkich zakochanych, którzy pragną swoje życie oddać pod opiekę Świętego Patrona.

2. O godz. 15.00 Msza św. w języku łacińskim. Serdecznie zapraszamy.

3. Zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na Nowennę do Matki Bożej Łaskawej w środę o godz. 16.30. Po Nowennie Msza Św. zbiorowa przed obrazem Krzeszowskiej Pani. Intencje na Mszę Św. można składać w zakrystii przed rozpoczęciem Nowenny. We wtorek natomiast zapraszamy na Koronkę do Św. Józefa i Mszę św. zbiorową.

4. W piątek 22 lutego obchodzimy w Kościele Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

5. Zbiórka dla lektorów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, dla ministrantów ze szkoły podstawowej w czwartek o 17.30, a dla kandydatów na ministrantów w piątek o 16.30.

6. W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne nocne zwiedzanie naszego Sanktuarium. Więcej informacji w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

7. Fundacja Europejska Perła Baroku organizuje konkurs fotograficzny, którego główną nagrodą będzie zdobycie „złotej karty” i weekendowy pobyt na terenie naszego Sanktuarium. Więcej informacji na temat konkursu na stronie internetowej: www.opactwo.eu

8. Nasza parafia organizuje we wrześniu 2019 roku Patriotyczną Pielgrzymkę Szlakiem Adama Mickiewicza: czyli odwiedzimy Litwę i Białoruś. Zainteresowane osoby prosimy o wejście na naszą stronę internetową: www.opactwo.eu Mamy jeszcze 10 wolnych miejsc w autokarze.

9. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na Bal Charytatywny, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Zapisy u Pana Andrzeja Sikory.

10. Polecamy dzisiaj Państwu tygodnik „Niedziela”, tygodnik „Gość Niedzielny”, miesięcznik dla młodzieży „Mały Gość”; polecamy również inne katolickie gazety.

11. Dziękujemy Czcigodnym Parafianom oraz Gościom – Pielgrzymom za ofiary składane na rzecz naszego Maryjnego Sanktuarium w Krzeszowie. Bóg Zapłać!

12. Drodzy Parafianie i Drodzy Pielgrzymi! Również w tym roku w zeznaniach podatkowych za 2018 rok, istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rozwój kultury w Krzeszowie, za pośrednictwem Caritas Diecezji Legnickiej. Dzięki tej inicjatywie udało się zdobyć w ubiegłym roku ponad 3 tyś. zł, które w całości zostały wykorzystane na przygotowanie Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Z całego serca dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę i nadal prosimy Państwa o przekazanie tego daru na rzecz naszej parafii. Wszelkie informacje w Biurze Obsługi Pielgrzyma w Krzeszowie.