NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Krzeszów, dnia 9 czerwca 2010 roku.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

 

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – prośmy aby każdy z nas mógł doświadczyć w życiu obecności Ducha Świętego oraz otrzymać Jego siedmiorakie dary.

2. Na Eucharystii o godz. 10.00 nasz parafianin Ks. prałat Jan Mrowca przeżywa 40.Rocznicę Sakramentu Kapłaństwa. Natomiast na Mszy św. o godz. 12.00 po raz kolejny gościmy uczestników diecezjalnej pielgrzymki trzeźwościowej.

3. Zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na Nabożeństwa Czerwcowe dzisiajo godz. 16.30; w ciągu tygodnia o godz. 17.30.

4. Jutro w poniedziałek 10 czerwca – Święto NMP Matki Kościoła, drugi Dzień Zielonych Świąt.

5. Zbiórka dla lektorów i ministrantów z gimnazjum jutro o godz. 18.30, a dla ministrantów ze szkoły podstawowej w czwartek o godz. 18.30.

6. W piątek zapraszamy na Msze św. na Górę św. Anny i Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.

7. W sobotę ks. Jarosław organizuje wyjazd dla Liturgicznej Służby Ołtarza do Wrocławia. Wyjazd z parkingu przed Bazyliką o godz. 8.00 rano.

8. W przyszłą niedzielę 16 czerwca odbędzie się pod kierownictwem Ks. Jarosława autokarowa pielgrzymka dzieci i ich Opiekunów do Częstochowy na Spotkanie Podwórkowych Kół Żywego Różańca Dzieci. Zbiórka na parkingu przed Bazyliką o godz. 6.00.

9. W przyszłą niedzielę 16 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 15.00 Msza św. w języku łacińskim przy Głównym Ołtarzu.

10. W poniedziałek 17 czerwca zapraszamy na Spotkanie Rodziny Radia Maryja do naszej Krzeszowskiej Bazyliki na godz. 17.30.

11. W czwartek Msza św. w Czadrowie o godz. 19.00.

12. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w Boże Ciało o godz. 10.00.

13. We wtorek Msza św. zbiorowa do św. Józefa. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Łaskawej zapraszamy na Mszę Św. zbiorową w środę w podanych przez Państwa intencjach.

14. Dziękujemy naszym parafianom: panu Józefowi Pazganowi i Zbigniewowi Świgutowi za zieloną dekorację z brzózek ustawioną w Bazylice.

15. Zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej; polecamy Państwu Tygodnik „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.

Wszystkim Parafianom oraz Pielgrzymom życzymy pięknej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym Błogosławieństwem.