XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Krzeszów, dnia 15 października 2017  roku

Dzisiaj gościmy w Krzeszowie O. Misjonarza Henryka Kałużę werbistę z Nysy, który w Imię Boże rozpoczyna Misje Święte w naszej Krzeszowskiej Wspólnocie. Misje potrwają do następnej niedzieli. Prosimy Ducha Świętego, aby Słowo Boże kierowane do nas przez Ojca Misjonarza dotarło do wszystkich naszych Parafian. Szczególnie zapraszamy wszystkich Parafian w środę 18 października do Spowiedzi Misyjnej. Program Misji jest podany na folderkach, które można dzisiaj zabrać do domu.

Ponawiamy serdeczne zapraszanie do wspólnej Modlitwy Różańcowej w niedziele o godz. 16.30 a w ciągu tygodnia o godz. 17.30.

Podczas zeszło tygodniowej zbiórki na cele fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy w naszej Parafii kwotę  1829  zł.  Bóg Zapłać Wszystkim za wsparcie tego dzieła!

Zbliża się miesiąc listopad, w którym Kościół przypomina nam o obowiązku miłości wobec zmarłych. Pamiętajmy o naszych Drogich Zmarłych -  w swoich  modlitwach, ofiarowanej Mszy św. i wypominkach. Kartki WYPOMINKOWE  zostaną w tym tygodniu rozniesione przez młodzież do wszystkich parafian. Można je również odebrać po obecnej Mszy Świętej w zakrystii lub przy wyjściu z Bazyliki.

Jutro w kalendarzu Kościoła uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.

W środę  18 listopada przyda święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy.

W przyszłą niedzielę 22 października zakończenie Misji Świętych w naszej parafii; natomiast w kalendarzu Kościoła Katolickiego wspominamy naszego wielkiego rodaka: Świętego Jana Pawła II.  Na Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się Koncert o św. Jadwidze Śląskiej w 750 rocznicę Jej Kanonizacji; w 300 rocznicę Koronacji Obrazu M. B. Częstochowskiej oraz w 20 rocznicę koronacji Ikony Krzeszowskiej.

Zachęcamy Czcigodnych Parafian oraz Pielgrzymów i Turystów do kupowania i czytania najnowszej prasy katolickiej: zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela” i  „Gościa Niedzielnego”.

Przypominamy o konkursie fundacji Europejska Perła Baroku na przewodnika po krzeszowskim opactwie. Szczegóły i zapisy w Obsłudze Pielgrzyma do końca października.

Przypominamy Parafianom o konieczności uiszczenia opłaty prolongacyjnej za groby na cmentarzach parafialnych w Krzeszowie i Krzeszówku. Opłatę tę można uiszczać w Biurze Obsługi Pielgrzyma codziennie od 8 do 16.  Podobnie jak w poprzednim roku na grobach za które istnieją zaległości zostanie umieszczona informacja przypominająca.

 Przypominamy Parafianom o konieczności uiszczenia opłaty prolongacyjnej za groby na cmentarzach parafialnych w Krzeszowie i Krzeszówku. Opłatę tę można składać w Biurze Obsługi Pielgrzyma przy  bazylice krzeszowskiej - codziennie od 8 do 16.  Podobnie jak w poprzednim roku na grobach za które istnieją zaległości zostanie umieszczona informacja przypominająca.

 Zapraszamy na IV Krzeszowską Noc Wszystkich Świętych 31 października - czyli w następny wtorek. Na godzinę 15:00 zapraszamy dzieci przebranych za postaci świętych do sali rycerskiej w Klasztorze Sióstr Benedyktynek na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH O godz. 17:30 w bazylice rozpocznie się modlitwa różańcowa na zakończenie miesiąca października a po niej Eucharystia wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych. Ok 19:00, po zakończonej Eucharystii w uroczystej procesji i przy dźwiękach pięknej muzyki organowej do Mauzoleum Piastów zostaną przeniesione relikwie świętych, które przechowywane są w krzeszowskim sanktuarium. Wśród nich, oprócz świętych cysterskich czy benedyktyńskich, znajdują się doczesne szczątki nawet apostołów św. Tomasza, św. Szymona czy św. Judy Tadeusza. Na zakończenie procesji i po złożeniu relikwii w Mauzoleum zostanie odśpiewana Litania do Wszystkich Świętych. Od 19:30 do północy wierni będą mieli okazję indywidualnej modlitwy przy relikwiach w otoczeniu świętych spoglądających z ołtarzy i malowideł, a trzeba wiedzieć, że w Krzeszowie postaci świętych jest kilkaset.  Tuż po zakończeniu litanii rozpocznie się również gra terenowa dla dzieci i młodzieży z atrakcyjnymi nagrodami.

Wszystkim zgromadzonym w Krzeszowskiej Bazylice Parafianom i Pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym Błogosławieństwem!