NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Krzeszów, dnia 21 kwietnia 2019

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy najważniejsze ze świąt chrześcijaństwa: Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Ciesząc się ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią i szatanem, przeżyjmy te święta w duchu prawdziwej radości.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Będzie to szczególny dzień modlitwy za Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej. Jutrzejsza taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego Seminarium w Legnicy oraz na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

3. W Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Św. o godz. 10.00 - Przychodzimy z pustymi koszyczkami wielkanocnymi. Duszpasterze przewidzieli na zakończenie Mszy św. dla dzieci niespodziankę.

4. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie ma obowiązku zachowania postu od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę 27 kwietnia pragniemy podziękować naszej młodzieży i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego Misterium Męki Pańskiej. Będzie to wyjazd na film pt. „Przypływ wiary” do kina w Wałbrzychu. Zbiórka na wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przed Bazyliką. Młodzież odbiera zgody na wyjazd w zakrystii.

6. W imieniu Duszpasterstwa pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim zaangażowanym w życie naszej krzeszowskiej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy najpierw za tradycyjne ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za pomoc przy budowie „Bożego Grobu” i „Ołtarza Adoracji”: państwu Danucie i Rafałowi Stankowi, Dorocie i Krzysztofowi Głąbickim, Zbigniewowi Świgutowi, Józefowi Pazganowi, kl. Michałowi Jała. Podziękowania również dla naszych lektorów za wszelką pomoc. Siostrze Bronisławie i pani Stanisławie dziękujemy za kwiatową dekorację ołtarzy Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Dziękujemy Strażakom na czele z nowym komendantem OSP panem Bartoszem Proszowskim za pełnienie warty przy Bożym Grobie. Dziękujemy Panu Organiście, s. Małgorzacie oraz Chórowi, który pomagał nam w modlitwie podczas Triduum Paschalnego. Dziękujemy również siostrom Benedyktynkom i siostrom Elżbietankom a także wiernym świeckim za wspólną modlitwę i włączenie się w posługę liturgiczną Triduum Paschalnego Na koniec słowa podzięki dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza za piękną służbę podczas wszystkich dni Triduum Paschalnego. Bóg zapłać Wszystkim za pomoc!

7. We wtorek o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Jerzego, natomiast w czwartek o tej samej godz. na Mszę św. imieninową ks. Jarosława. W czwartek pamiętajmy w naszych modlitwach również o ks. Biskupie Marku, który także świętuje dzień swoich imienin.

8. Do czwartku do Obsługi Pielgrzyma możemy przynosić jeszcze dary, które ks. Jarosław w przyszłym tygodniu zawiezie na Ukrainę (trwała żywność, środki czystości, ubrania, przybory szkolne).

9. W piątek o godz. 16.00 pierwsza próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

10. Przyszła niedziela to Niedziela Bożego Miłosierdzia i kolejne kazanie katechetyczne na temat VII Przykazania Bożego. O godz. 15.00 wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia odmówiona przed Najświętszym Sakramentem oraz możliwością ucałowania relikwii św. Faustyny.

11. Zachęcamy dzieci z naszej parafii do wyjazdu na kolonie Caritas nad morze do miejscowości Stegna na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Koszt podobnie jak w ubiegłym roku dwutygodniowego wypoczynku to 1050 zł. Zapisy i informacje u ks. Jarosława. Prosimy o wstępne zgłoszenie do końca miesiąca.

12. Wszystkim Mieszkańcom naszej Parafii, i wszystkim Gościom przybyłym dzisiaj do naszego Sanktuarium Maryjnego składamy najserdeczniejsze życzenia: aby świadomość tego, że Jezus zwyciężył grzech, przezwyciężył ludzkie słabości, pozwalała nam zaczerpnąć ze Źródła Miłości i w ten sposób zdobyć siły, by świadczyć, że Jezus nie umarł nadaremnie, a Jego Zmartwychwstanie jest powodem ciągłego powstawania z ciemności grzechu. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was radością, miłością i pokojem.