Dnia 26 maja 2019 r. grupa 20 dzieci z naszej parafii przyjęła Pierwszą Komunię Świętą. Przed godz. 10.00 ubrane w piękne komunijne szaty wraz ze swoimi rodzicami i krewnymi czekali przed wejściem do Bazyliki, by najpierw poprosić o błogosławieństwo swoich rodziców.

Czytaj więcej...

Dnia 5 kwietnia o godz. 19.30 odbyła się Wieczorna Droga Krzyżowa ulicami Krzeszowa w intencji naszej Ojczyzny.

Galeria zdjęć

Nasi ministranci i lektorzy okazali się bezkonkurencyjni podczas Rejonowego Etapu rozgrywek w piłkę nożną halową, który odbył się 2 marca 2019 roku w Jeleniej Górze. Wygrywając wszystkie mecze w swoich kategoriach wiekowych zdobyli trzy pierwsze miejsca i awansowali do finałowych diecezjalnych rozgrywek, które na początku kwietnia odbędą się w Bolesławcu. Gratulujemy sukcesu całej Liturgicznej Służbie Ołtarza z naszej parafii.

Galeria zdjęć

W niedzielę (16 grudnia) o godz. 12:00 na Mszy Świętej odbyła się promocja 12-stu lektorów z dwóch kamiennogórskich dekanatów. Promocji udzielił ks. dziekan Marian Kopko.

Czytaj więcej...

31 października 2018

Jak co roku, zgodnie z tradycją w sali rycerskiej u sióstr benedyktynek odbył się Bal Wszystkich Świętych, w którym wzięły udział dzieci z krzeszowskiej parafii. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z galerią wydarzenia, którą mogą Państwo znaleźć tutaj.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
Krzeszów, dnia 16 czerwca 2019 roku
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej. O godz. 15.00 Msza św. w języku łacińskim.
2. Jutro w Krzeszowie gościmy Telewizję Trwam i Radio Maryja. Zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na Uroczystą Eucharystię, której będzie przewodniczył Ks. Bp Marek Mendyk o godz. 18.00. Po Obecnej Mszy św. nasi ministranci zbierać będą dobrowolne ofiary na potrzeby Radia Maryja i Telewizji Trwam. Wszystkim Dobrodziejom już z góry dziękujemy za złożone ofiary.
3. Dzisiaj po kierownictwem Ks. Jarosława odbywa się autokarowa pielgrzymka Podwórkowych i Szkolnych Kółek Żywego Różańca do Częstochowy.
4. We wtorek na godz. 18.30 ks. Jarosław zaprasza Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami oraz młodzież z wolontariatu na pożegnanie do Wiaty przy Obsłudze Pielgrzyma.
5. W środę o godz. 12.00 zapraszamy do kościoła św. Józefa na comiesięczną Mszę św. z homilią ku czci św. Patrona.
6. W najbliższy czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Święte w Krzeszowie będą sprawowane o godz. 7.30, o godz. 10.00 - Główna uroczystość z procesją Eucharystyczną do czterech Ołtarzy. Mszy Św. będą przewodniczyć tegoroczni Neoprezbiterzy: Ks. Michał Kamiński oraz Chrześniak pani Pazganowej Ksiądz Sercanin pochodzący z okolic Nowego Sącza. Następnie Msza Św. po zakończeniu procesji w Bazylice ok. godz. 12.30. i ostatnia Msza Św. o 17.00.
7. Msza Św. wraz procesją w Krzeszówku oraz w Czadrowie o godz. 9.00. Bardzo prosimy parafian o przygotowanie w tradycyjnych miejscach czterech ołtarzy i pomoc w dekoracji w ogrodowe kwiaty ołtarza przy posesji sióstr elżbietanek. Braci Strażaków, Żywy Różaniec
oraz dzieci i młodzież prosimy o czynne włączenie się do procesji. Natomiast po Bożym Ciele zapraszamy codziennie na procesję Eucharystyczną dookoła placu klasztornego. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała oraz chętne osoby do niesienia religijnych symboli.
8. Prosimy także parafian o przynoszenie kwiatków do sypania i pozostawiania ich przy zakrystii przed procesją Bożego Ciała oraz przez całą Oktawę. Prosimy, aby dziewczynki sypiące kwiatki miały własne koszyczki, natomiast chłopcy mogą w czasie procesji nieść małe dzwonki.
9. W uroczystość Bożego Ciała zapraszamy dzieci z klasy IV na swoją Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci wraz z Rodzicami zapraszamy na godz. 9.45 do Krzeszowskiej Bazyliki. Spowiedź dla dzieci rocznicowych we wtorek od godz. 11.30.
10. We wtorek o godz. 12.00 nasi uczniowie wraz nauczycielami i rodzicami podziękują za miniony Rok Szkolny na Mszy św. o godz. 12.00. Prosimy o wcześniejsze skorzystanie ze spowiedzi świętej.
11. W przyszłą niedzielę 23 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00 pożegnamy ks. Jarosława, który decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza przechodzi z Krzeszowa na nową parafię do Sulikowa k/Zgorzelca. Pożegnanie w kościołach filialnych odbędzie się również tego samego dnia podczas Mszy św.
12. Zapraszamy Wszystkich Parafian oraz Pielgrzymów do modlitwy w kościele na górze Św. Anny w każdy piątek o godz. 16.00.
13. Zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu nabożeństwa będą sprawowanie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 16.30.
14. Zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej.

Czwartek, 20 czerwca 2019

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Czytanie pierwsze
(Rdz 14,18-20)
W owych dniach: Melchizedek, król Szalemu, wyniósł chleb i wino; a ponieważ był on kapłanem Boga Najwyższego, błogosławił Abrama, mówiąc: "Niech będzie błogosławiony Abram przez Boga Najwyższego, Stwórcę nieba i ziemi. Niech będzie błogosławiony Bóg Najwyższy, który w twe ręce wydał twoich wrogów". Abram dał mu dziesiątą część ze wszystkiego.

Czytaj więcej...