11 NIEDZIELA ROK B

Krzeszów, dnia 17 czerwca 2018 roku.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj w Krzeszowie gościmy dwóch Księży Neoprezbiterów: Ks. Wojciecha z diecezji Świdnickiej i Ks. Przemysława z diecezji Legnickiej.
2. Msza św. w rycie łacińskim o godz. 15.00 (poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia).
3. W poniedziałek zbiórka dla kandydatów na ministrantów o godz. 17.00, a dla lektorów o godz. 18.30. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 kandydaci otrzymają promocję do służby ministranckiej.
4. W czwartek o godz. 12.00 Msza św. dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy również nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Prosimy, by uczniowie wcześniej skorzystali ze spowiedzi świętej, aby z Bożym błogosławieństwem i czystym sercem rozpocząć wakacje.
5. Zapraszamy Wszystkich Parafian oraz Pielgrzymów do modlitwy w kościele na górze Św. Anny w każdy piątek o godz. 16.00.
6. Serdecznie zapraszamy we wtorek do kościoła św. Józefa; natomiast w środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Łaskawej i Msze św. zbiorową przed głównym ołtarzem. 
7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 spotkanie dla uczniów klasy VII i II Gimnazjum w związku z przygotowaniem do bierzmowania.
8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
9. Serdecznie zachęcamy Parafian, szczególnie zaś młodzież, do wzięcia udziału w XXVI. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w Grupie 2 Jeleniogórsko -Kamiennogórskiej.
10. Zachęcamy Parafian oraz Turystów do „Strefy Kibica”, która znajduje się za Obsługą Pielgrzyma przy naszym Sanktuarium. Szczególnie zapraszamy Państwa we wtorek na godz. 17.00, na mecz piłkarski, w którym zagrają Polacy z reprezentacją Senegalu.
11. Zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” znajdziecie Państwo artykuł o Krzeszowskim Sanktuarium.

Wszystkim Pielgrzymom i Turystom odwiedzającym Krzeszowskie Sanktuarium oraz Czcigodnym Parafianom - życzymy wiele dobra oraz nieustannej opieki Łaskawej Pani na rozpoczęty dzisiaj - nowy tydzień życia.

Niedziela, 17 czerwca 2018

Niedziela XI tygodnia okresu zwykłego

(Ez 17, 22-24)
Tak mówi Pan Bóg: "Ja także wezmę wierzchołek z wysokiego cedru i zasadzę, z najwyższych jego pędów ułamię gałązkę i zasadzę ją na górze wyniosłej i wysokiej. Na wysokiej górze izraelskiej ją zasadzę. Ona wypuści gałązki i wyda owoc, i stanie się cedrem wspaniałym. Wszystko ptactwo pod nim zamieszka, wszystkie istoty skrzydlate zamieszkają w cieniu jego gałęzi. I wszystkie drzewa na polu poznają, że Ja jestem Pan, który poniża drzewo wysokie, który drzewo niskie wywyższa, który sprawia, że drzewo zielone usycha, który zieloność daje drzewu suchemu. Ja, Pan, rzekłem i to uczynię".

(Ps 92 (91), 2-3. 13-14. 15-16)

Czytaj więcej...