20 NIEDZIELA ZWYKŁA

Krzeszów, dnia 19 sierpnia 2018 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj w godz. 15.00 Msza św. w Bazylice w języku łacińskim.
2. Od czwartku 23 sierpnia rozpoczynają się Dni Młodych w Legnickim Polu. Zapraszamy młodzież z naszej parafii do wzięcia udział w tym religijnym spotkaniu, a zapisy prowadzi parafia Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze.
3. W najbliższą niedzielę 26 sierpnia - obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
4. Koronka do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30 w kościele św. Józefa; w środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Łaskawej o godz. 17.30 do Bazyliki.
5. W sobotę 25 sierpnia od godz. 9.45 w Bazylice rozpocznie się spotkanie katechetów świeckich całej Diecezji Legnickiej.
6. Trwają jeszcze Koncerty Organowe w Sanktuarium: w Bazylice o godz. 11.oo i 13.oo natomiast w kościele św. Józefa w każdą sobotę o godz. 19.00.
7. Informujemy, że tegoroczny Nowy Rok Szkolny rozpocznie się w poniedziałek 3 września Mszą św. o godz. 8.00 rano w Bazylice. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców. Prosimy, by uczniowie wcześniej skorzystali z sakramentu Pokuty i Pojednania.
8. Zachęcamy do czytania najnowszej prasy katolickiej. Szczególnie zapraszamy do czytania Tygodnika „Niedziela” oraz Tygodnika „Gość Niedzielny” – edycji legnickiej. W „Gościu Niedzielnym” jest wywiad z Justyną Stanek, która przez rok czasu była wolontariuszką na Misjach w Kazachstanie.
9. Serdecznie dziękujemy Paniom z Żywego Różańca za pyszne ciasto przyniesione na Uroczystości Odpustowe do Obsługi Pielgrzyma.


Życzymy wszystkim Pielgrzymom i Turystom oraz naszym Parafianom wiele radości i pokoju na rozpoczęty tydzień. Życzymy Państwu nieustannej opieki Łaskawej Matki z Krzeszowskiego Sanktuarium.

 

Niedziela, 19 sierpnia 2018

Niedziela XX tygodnia okresu zwykłego


(Prz 9, 1-6)
Mądrość zbudowała sobie dom, wyciosała siedem kolumn, nabiła swych zwierząt, namieszała wina i zastawiła stół. Służące odesłała i woła na wyżynnych miejscach miasta: "Prostaczek niech tutaj przyjdzie!" Do tego, komu brak rozumu, mówiła: "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam. Odrzućcie naiwność, a żyć będziecie, chodźcie prosto drogą rozsądku".

Czytaj więcej...