Dnia 5 kwietnia o godz. 19.30 odbyła się Wieczorna Droga Krzyżowa ulicami Krzeszowa w intencji naszej Ojczyzny.

Galeria zdjęć

Nasi ministranci i lektorzy okazali się bezkonkurencyjni podczas Rejonowego Etapu rozgrywek w piłkę nożną halową, który odbył się 2 marca 2019 roku w Jeleniej Górze. Wygrywając wszystkie mecze w swoich kategoriach wiekowych zdobyli trzy pierwsze miejsca i awansowali do finałowych diecezjalnych rozgrywek, które na początku kwietnia odbędą się w Bolesławcu. Gratulujemy sukcesu całej Liturgicznej Służbie Ołtarza z naszej parafii.

Galeria zdjęć

W niedzielę (16 grudnia) o godz. 12:00 na Mszy Świętej odbyła się promocja 12-stu lektorów z dwóch kamiennogórskich dekanatów. Promocji udzielił ks. dziekan Marian Kopko.

Czytaj więcej...

31 października 2018

Jak co roku, zgodnie z tradycją w sali rycerskiej u sióstr benedyktynek odbył się Bal Wszystkich Świętych, w którym wzięły udział dzieci z krzeszowskiej parafii. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z galerią wydarzenia, którą mogą Państwo znaleźć tutaj.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Krzeszów, dnia 21 kwietnia 2019

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy najważniejsze ze świąt chrześcijaństwa: Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Ciesząc się ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią i szatanem, przeżyjmy te święta w duchu prawdziwej radości.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Będzie to szczególny dzień modlitwy za Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej. Jutrzejsza taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego Seminarium w Legnicy oraz na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

3. W Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Św. o godz. 10.00 - Przychodzimy z pustymi koszyczkami wielkanocnymi. Duszpasterze przewidzieli na zakończenie Mszy św. dla dzieci niespodziankę.

4. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie ma obowiązku zachowania postu od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę 27 kwietnia pragniemy podziękować naszej młodzieży i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego Misterium Męki Pańskiej. Będzie to wyjazd na film pt. „Przypływ wiary” do kina w Wałbrzychu. Zbiórka na wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przed Bazyliką. Młodzież odbiera zgody na wyjazd w zakrystii.

6. W imieniu Duszpasterstwa pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim zaangażowanym w życie naszej krzeszowskiej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy najpierw za tradycyjne ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za pomoc przy budowie „Bożego Grobu” i „Ołtarza Adoracji”: państwu Danucie i Rafałowi Stankowi, Dorocie i Krzysztofowi Głąbickim, Zbigniewowi Świgutowi, Józefowi Pazganowi, kl. Michałowi Jała. Podziękowania również dla naszych lektorów za wszelką pomoc. Siostrze Bronisławie i pani Stanisławie dziękujemy za kwiatową dekorację ołtarzy Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Dziękujemy Strażakom na czele z nowym komendantem OSP panem Bartoszem Proszowskim za pełnienie warty przy Bożym Grobie. Dziękujemy Panu Organiście, s. Małgorzacie oraz Chórowi, który pomagał nam w modlitwie podczas Triduum Paschalnego. Dziękujemy również siostrom Benedyktynkom i siostrom Elżbietankom a także wiernym świeckim za wspólną modlitwę i włączenie się w posługę liturgiczną Triduum Paschalnego Na koniec słowa podzięki dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza za piękną służbę podczas wszystkich dni Triduum Paschalnego. Bóg zapłać Wszystkim za pomoc!

7. We wtorek o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Jerzego, natomiast w czwartek o tej samej godz. na Mszę św. imieninową ks. Jarosława. W czwartek pamiętajmy w naszych modlitwach również o ks. Biskupie Marku, który także świętuje dzień swoich imienin.

8. Do czwartku do Obsługi Pielgrzyma możemy przynosić jeszcze dary, które ks. Jarosław w przyszłym tygodniu zawiezie na Ukrainę (trwała żywność, środki czystości, ubrania, przybory szkolne).

9. W piątek o godz. 16.00 pierwsza próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

10. Przyszła niedziela to Niedziela Bożego Miłosierdzia i kolejne kazanie katechetyczne na temat VII Przykazania Bożego. O godz. 15.00 wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia odmówiona przed Najświętszym Sakramentem oraz możliwością ucałowania relikwii św. Faustyny.

11. Zachęcamy dzieci z naszej parafii do wyjazdu na kolonie Caritas nad morze do miejscowości Stegna na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Koszt podobnie jak w ubiegłym roku dwutygodniowego wypoczynku to 1050 zł. Zapisy i informacje u ks. Jarosława. Prosimy o wstępne zgłoszenie do końca miesiąca.

12. Wszystkim Mieszkańcom naszej Parafii, i wszystkim Gościom przybyłym dzisiaj do naszego Sanktuarium Maryjnego składamy najserdeczniejsze życzenia: aby świadomość tego, że Jezus zwyciężył grzech, przezwyciężył ludzkie słabości, pozwalała nam zaczerpnąć ze Źródła Miłości i w ten sposób zdobyć siły, by świadczyć, że Jezus nie umarł nadaremnie, a Jego Zmartwychwstanie jest powodem ciągłego powstawania z ciemności grzechu. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was radością, miłością i pokojem.

22 KWIETNIA 2019

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

 

(Dz 2,14.22-32) 
W dniu pięćdziesiątnicy stanął Piotr razem z Jedenastoma i przemówił do nich donośnym głosem: Mężowie Judejczycy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy, przyjmijcie do wiadomości i posłuchajcie uważnie mych słów. Mężowie izraelscy, słuchajcie tego, co mówię: Jezusa Nazarejczyka, Męża, którego posłannictwo Bóg potwierdził wam niezwykłymi czynami, cudami i znakami, jakich Bóg przez Niego dokonał wśród was, o czym sami wiecie, tego Męża, który z woli postanowienia i przewidzenia Bożego został wydany, przybiliście rękami bezbożnych do krzyża i zabiliście. Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim, bo Dawid mówił o Nim: Miałem Pana zawsze przed oczami, gdyż stoi po mojej prawicy, abym się nie zachwiał. Dlatego ucieszyło się moje serce i rozradował się mój język, także i moje ciało spoczywać będzie w nadziei, że nie zostawisz duszy mojej w Otchłani ani nie dasz świętemu Twemu ulec skażeniu. Dałeś mi poznać drogi życia i napełnisz mnie radością przed obliczem Twoim. Bracia, wolno powiedzieć do was otwarcie, że patriarcha Dawid umarł i został pochowany w grobie, który znajduje się u nas aż po dzień dzisiejszy. Więc jako prorok, który wiedział, że Bóg przysiągł mu uroczyście, iż jego Potomek zasiądzie na jego tronie, widział przyszłość i przepowiedział zmartwychwstanie Mesjasza, że ani nie pozostanie w Otchłani, ani ciało Jego nie ulegnie rozkładowi. Tego właśnie Jezusa wskrzesił Bóg, a my wszyscy jesteśmy tego świadkami.

Czytaj więcej...