W niedzielę (16 grudnia) o godz. 12:00 na Mszy Świętej odbyła się promocja 12-stu lektorów z dwóch kamiennogórskich dekanatów. Promocji udzielił ks. dziekan Marian Kopko.

Czytaj więcej...

31 października 2018

Jak co roku, zgodnie z tradycją w sali rycerskiej u sióstr benedyktynek odbył się Bal Wszystkich Świętych, w którym wzięły udział dzieci z krzeszowskiej parafii. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z galerią wydarzenia, którą mogą Państwo znaleźć tutaj.

3 NIEDZIELA ADWENTU ROK „C” - GAUDETE

Krzeszów, dnia 16 grudnia 2018 roku

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

 

1. W imię Boże rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje Adwentowe. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ks. Proboszcza Ryszarda z Czarnego Boru, któremu życzymy wiele Darów Ducha Świętego na czas tych Ćwiczeń Rekolekcyjnych. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w języku łacińskim.

2. Dzisiaj w naszej parafii na Mszy św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. Dziekana odbędzie się Promocja Nowych Lektorów z dwóch kamiennogórskich Dekanatów. Są wśród nich czterej nasi ministranci (Ernest Bomba, Dawid Fryzowicz, Jakub Ogorzałek i Stanisław Wondołowski). Serdecznie gratulujemy naszym Ministrantom nowej posługi w bazylice krzeszowskiej.

3. Jutro 17 grudnia Dzień Spowiedzi Adwentowej. Zapraszamy Wszystkich do skorzystania z tej możliwości. Przyjadą do nas kapłani z całego dekanatu. Nie odkładajmy spowiedzi do ostatniego dnia przed świętami ale wykorzystajmy ten czas. Spowiedź w Bazylice od godz.11.00 do Mszy południowej; oraz od godz.16.15. Spowiedź w Krzeszówku od godz.15.45 w Czadrowie o 17.45.

4. Korzystając z życzliwości Dyrekcji naszej szkoły również dzieci i młodzież będzie miała możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w czasie trwania rekolekcji. Dlatego też prosimy Rodziców o podpisane zgody na wyjście uczniów do naszej Bazyliki w poniedziałek na godz. 11.00.

5. We wtorek 18 grudnia obchodzimy w naszej Krzeszowskiej Wspólnocie – Dzień Światła – Dzień Odnalezienia po prawie 200 latach nieobecności - Cudownej Ikony Matki Bożej Łaskawej. Pogram dnia jest następujący: o godz. 7.00 – Msza Święta; Po Eucharystii Rozpoczęcie Czuwania modlitewnego przed Ikoną Matki Bożej Łaskawej w Kaplicy Loretańskiej. O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Z kolei główne uroczystości, odbędą się po Mszy Św. wieczornej o 17.00. Bardzo Prosimy aby na nabożeństwo przynieść ze sobą świece! Po Mszy św. dalsza część czuwania do godz. 20.00. Wtedy to zapraszamy na Koncert Uwielbienia w wykonaniu zaprzyjaźnionych Zespołów Muzycznych. Całość zakończymy Apelem jasnogórskim o godz. 21.00

6. W dalszym ciągu zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych na Msze Św. Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

7. W czwartek 20 grudnia o godz. 14.00 w Obsłudze Pielgrzyma odbędzie Wigilia dla Nauczycieli i Pracowników Zespołu Szkół.

8. Są jeszcze do nabycia Świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece są w cenie 6 złotych a duże świece w cenie 15 złotych. Zachęcamy aby po wigilii zanieść te świece na groby naszych bliskich na znak naszej jedności i pamięci modlitewnej.

9. W czwartek i piątek zapraszamy młodzież na godz. 18.00 do dekoracji świątyni w ozdoby choinkowe.

10. W piątek o godz. 16.30 zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

11. W sobotę o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów i lektorów) z ustaleniem planu kolędy.

12. Jeżeli Ktoś z Państwa jeszcze nie otrzymał poświęconego Opłatka Wigilijnego – proszę zgłosić się do Obsługi Pielgrzyma albo do Siostry Bronisławy.

13. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby dla naszych Rodaków na Wschodzie. W sumie złożyliście Państwo: 1818 zł i 50 groszy. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom.

14. Bardzo serdecznie zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej: proponujemy Państwu Tygodnik „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy Błogosławionej Niedzieli przepełnionej Bożą Radością z bliskiego przyjścia Chrystusa na ziemię!

 Niedziela 16 grudnia 2018

III Niedziela adwentu

 

Czytanie pierwsze
(So 3,14-18a)
Wyśpiewuj, Córo Syjońska, podnieś radosny okrzyk, Izraelu! Ciesz się i wesel z całego serca, Córo Jeruzalem! Pan oddalił wyroki na ciebie, usunął twego nieprzyjaciela; Król Izraela, Pan, jest pośród ciebie, już nie będziesz bała się złego. Owego dnia powiedzą Jerozolimie: "Nie bój się, Syjonie! Niech nie słabną twe ręce!". Pan, twój Bóg jest pośród ciebie, Mocarz, który daje zbawienie. On uniesie się weselem nad tobą, odnowi swą miłość, wzniesie okrzyk radości, jak w dniu uroczystego święta.

Czytaj więcej...