W piątek 19 lipca o godz. 12.00 miała miejsce Msza Św. oraz procesja przebłagalna Krzeszowską Drogą Krzyżową za szkody dokonane 9 lipca, ale również za wszystkich, którzy profanują obrazy i miejsca święte. Galeria zdjęć

Dnia 26 maja 2019 r. grupa 20 dzieci z naszej parafii przyjęła Pierwszą Komunię Świętą. Przed godz. 10.00 ubrane w piękne komunijne szaty wraz ze swoimi rodzicami i krewnymi czekali przed wejściem do Bazyliki, by najpierw poprosić o błogosławieństwo swoich rodziców.

Czytaj więcej...

Dnia 5 kwietnia o godz. 19.30 odbyła się Wieczorna Droga Krzyżowa ulicami Krzeszowa w intencji naszej Ojczyzny.

Galeria zdjęć

Nasi ministranci i lektorzy okazali się bezkonkurencyjni podczas Rejonowego Etapu rozgrywek w piłkę nożną halową, który odbył się 2 marca 2019 roku w Jeleniej Górze. Wygrywając wszystkie mecze w swoich kategoriach wiekowych zdobyli trzy pierwsze miejsca i awansowali do finałowych diecezjalnych rozgrywek, które na początku kwietnia odbędą się w Bolesławcu. Gratulujemy sukcesu całej Liturgicznej Służbie Ołtarza z naszej parafii.

Galeria zdjęć

Relacja - Już Wiesz 24 - Andrzej Pawlukiewicz

W dniu 20 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej nazywana "Bożym Ciałem". W tym roku przewodniczyli jej nowi księża neoprezbiterzy - ks. Michał Kamiński i ks. Wojciech Bochenek (sercanin z Krakowa).

Czytaj więcej...

W niedzielę (16 grudnia) o godz. 12:00 na Mszy Świętej odbyła się promocja 12-stu lektorów z dwóch kamiennogórskich dekanatów. Promocji udzielił ks. dziekan Marian Kopko.

Czytaj więcej...

31 października 2018

Jak co roku, zgodnie z tradycją w sali rycerskiej u sióstr benedyktynek odbył się Bal Wszystkich Świętych, w którym wzięły udział dzieci z krzeszowskiej parafii. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z galerią wydarzenia, którą mogą Państwo znaleźć tutaj.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

Krzeszów, dnia 18 sierpnia 2019 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Od czwartku 22 sierpnia rozpoczynają się Dni Młodych w Legnickim Polu. Zapraszamy młodzież z naszej parafii do wzięcia udział w tym religijnym spotkaniu naszej Legnickiej Diecezji.

2. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Loretańskiej: od godz. 7.30 do 12.00

3. Koronka do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30 w kościele św. Józefa; w środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Łaskawej o godz. 17.30 do Bazyliki.

4. Trwają jeszcze Koncerty Organowe w Sanktuarium: w Bazylice o godz. 11.00 i 13.00 natomiast w kościele św. Józefa w każdą sobotę o godz. 19.00.

5. Informujemy, że tegoroczny Nowy Rok Szkolny rozpocznie się w poniedziałek 2 września Mszą św. o godz. 8.00 rano w Bazylice. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców. Prosimy, by uczniowie wcześniej skorzystali z sakramentu Pokuty i Pojednania.

6. Zachęcamy do czytania najnowszej prasy katolickiej. Szczególnie zapraszamy do czytania Tygodnika „Niedziela” oraz Tygodnika „Gość Niedzielny” – edycji legnickiej.

7. Serdecznie dziękujemy młodzieży i dorosłym za pomoc w Wielkim Odpuście ku czci Wniebowzięcia NMP. Niech Łaskawa Pani Krzeszowska wszystkim Dobrodziejom wyprasza potrzebne łaski na każdy dzień życia.

8. Życzymy wszystkim Pielgrzymom i Turystom oraz naszym Parafianom wiele radości i pokoju na rozpoczęty tydzień. Życzymy Państwu nieustannej opieki Łaskawej Matki z Krzeszowskiego Sanktuarium.

18 SIERPNIA 2019

Niedziela - XX Niedziela zwykła

(Jr 38, 4-6. 8-10) 
W czasie oblężenia Jerozolimy przywódcy, którzy trzymali Jeremiasza w więzieniu, powiedzieli do króla: "Niech umrze ten człowiek, bo naprawdę obezwładnia on ręce żołnierzy, którzy pozostali w tym mieście, i ręce całego ludu, gdy mówi do nich podobne słowa. Człowiek ten nie szuka przecież pomyślności dla tego ludu, lecz nieszczęścia". Król Sedecjasz odrzekł: "Oto jest w waszych rękach!" Nie mógł bowiem król nic uczynić przeciw nim. Wzięli więc Jeremiasza i wtrącili go, spuszczając na linach, do cysterny Malkiasza, syna królewskiego, która się znajdowała na dziedzińcu wartowni. W cysternie zaś nie było wody, lecz błoto; zanurzył się więc Jeremiasz w błocie. Ebedmelek wyszedł z domu królewskiego i rzekł do króla: "Panie mój, królu! Źle zrobili ci ludzie, tak postępując z prorokiem Jeremiaszem i wrzucając go do cysterny. Przecież umrze z głodu w tym miejscu, zwłaszcza że nie ma już chleba w mieście". Rozkazał król Kuszycie Ebedmelekowi: "Weź sobie stąd trzech ludzi i wyciągnij proroka Jeremiasza z cysterny, zanim umrze".

Czytaj więcej...