JEDEN  Z  NAS

Dobiegł końca czas zbierania podpisów pod inicjatywą JEDEN  Z  NAS. Pod inicjatywą podpisało się blisko 1 700 000 oso z 20 krajów Unii Europejskiej. Celem obywatelskiego projektu jest doprowadzenie do zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Akcja, która jest przedsięwzięciem międzynarodowym, wykorzystuje legalną drogę prawną obowiązującą w UE.

Czy wiesz, że...

18 października 2011 roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że życie zaczyna się od chwili zapłodnienia. Orzeczenie zostało wydane w sprawie dotyczącej naukowca z Zurychu, niejakiego Brustle'a, który prowadził zaawansowane badania nad ludzkimi embrionami i macierzystymi komórkami embrionalnymi (czyli komórkami maleńkiego życia ludzkiego). Dzięki niemu została wykluczona "możliwość jakiejkolwiek procedury, która zakłada niszczenie ludzkiego embrionu lub tego wymaga".  Na co orzeczenie Trybunału może mieć realny wpływ...

Rokrocznie Unia Europejska finansuje dwie największe na świecie instytucje promujące aborcję: International Planned Parenthood Federation (IPPF) i Marie Stopes International (MSI), które wydają grube pieniądze na m.in. narzędzia do zasysania płodów i wyskrobywania dzieci.

Ponadto Unia Europejska finansuje 97% aborcje w Afryce, oraz w kilku azjatyckich krajach oraz Papui Nowej Gwinei. Co 2 min ginie dziecko ze środków UE.

Zebranie przynajmniej 1 mln podpisów spowoduje, iż projektem zmian w prawie będą musiały zająć się Europejski Parlament oraz Komisja Europejska. Co prawda samo przyjęcie pod obrady nie przesądza sprawy, bo Komisja może projekt odrzucić, ale..

no właśnie ale.. musi to solidnie uzasadnić. Dlatego tak ważna jest liczba podpisów. Jest duża szansa, iż Europarlament i Komisja przychylą się do poprawki, zważając na duże poparcie społeczne. Wtedy razem uratowalibyśmy tysiące istnień ludzkich.