lasy-naglowek

 Program Pielgrzymki:

1000 Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie
1130 Przejście bezpośrednio po mszy do Mauzoleum Piastów Świdnickich i złożenie przez Dyrektora RDLP Wrocław wieńca pod sarkofagiem Bolka II Świdnickiego.
1200 Sadzenie dęba na pamiątkę uczczenia 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
1230 Uroczyste przemówienia i wręczanie odznaczeń i wyróżnień na placu przy Bazylice.

Czytaj więcej...

16 czerwca odbędzie się XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasna Górę. Hasło wydarzenia to „Przyjdź Duchu Święty”.

Czytaj więcej...

Kolejny cykl nauk przedmałżeńskich w Krzeszowie odbędzie się w pierwszą, trzecią i piątą sobotę czerwca 2018 roku

Dla par, które szukają nauk przedmałżeńskich w innym terminie polecamy spotkania prowadzone przez "Spotkania małżeńskie". Terminy tutaj.

Nasz cykl nauk przedmałżeńskich wygląda następująco. Spotykamy się w trzy soboty co dwa tygodnie w Obsłudze Pielgrzyma w Krzeszowie. Spotkania trwają od 9:00 do 15:00, a poprowadzą je doradcy życia rodzinnego.

Podczas katechez staramy się w sposób jasny i przystępny przedstawić zagadnienia związane z miłością, płciowością, małżeństwem i rodziną. Katechezy dają też szansę na lepsze poznanie się przyszłych małżonków oraz poznanie dobrych zasad komunikacji w małżeństwie i rodzinie. Uczestnicy katechez otrzymają zaświadczenie niezbędne do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Czytaj więcej...

Prezydent RP Andrzej Duda objął Patronatem Honorowym jubileuszowy Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Krzeszowie. Odbędzie się w dniach 11 – 13 maja 2018 roku w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Czytaj więcej...

2 czerwca minie dokładnie 21 lat od momentu, gdy św. Jan Paweł II na prośbę pierwszego biskupa legnickiego Śp. Ks. Tadeusza Rybaka, dokonał uroczystej koronacji Cudownej Ikony w Legnicy.

Czytaj więcej...

od poniedziałku 4 kwietnia 2016 roku

Już od pięciu lat w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie organizowane są dwa razy w roku Jerycha Różańcowe. Chcemy nadal dziękować za otrzymane łaski w Roku Miłosierdzia, ogłoszonym przez papieża Franciszka i prosić o potrzebne łaski dla Kościoła Świętego oraz dla każdej polskiej rodziny.

Czytaj więcej...