Dnia 1-ego maja na terenie Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie odbyła się II Pielgrzymka Mężczyzn. Drugi rok z rzędu mężczyźni Diecezji Legnickiej mieli okazję do wspólnego spotkania.

Wydarzenie miało charakter modlitewny, w programie było m.in. litanie do Św. Józefa oraz litanie loretańskie do Matki Bożej - królującej w krzeszowskim sanktuarium. Centralnym punktem była Msza Święta, która odbyła się w Kościele Brackim pw. Św. Józefa pod przewodnictwem ks. Józefa Lisowskiego - kanclerza Legnickiej Kurii Biskupiej. Pielgrzymce towarzyszyły również liczne konferencje i wykłady pogłębiające wiedzę uczestników, ich tematyka obejmowała zarówno aspekty duchowe i psychologiczne jak i historyczno-teologiczne dot. m.in radości i smutków Św. Józefa omawianych na bazie fresków Michała Willmanna. 

Warto także dodać, że Pocysterskie Opactwo rozpoczynając weekend majowy otworzyło dla zwiedzających Klasztorne Podziemia, strychy i inne niedostępne na co dzień obiekty. Trwający w Krzeszowie ruch turystyczno-pielgrzymkowy mocno się więc zazębiał. Turyści odwiedzający Europejską Perłę Baroku dołączali do grona słuchaczy podczas wykładów, a uczestnicy pielgrzymki mieli w wolnym czasie możliwość zwiedzenia wielu niezwykłych miejsc.

Fotorelacja (fot. Przemysław Groński) - link

Konferencja "Wpływ zranień duchowych i psychicznych z dzieciństwa na życie małżeńskie i rodzinne" ks. dra Marcina Wiśniewskiego: