Podczas uroczystej gali w Akademii Rycerskiej w Legnicy otrzymaliśmy wyjątkową nagrodę. Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie zostało tytułowane III największą atrakcją turystyczną Dolnego Śląska.

29 czerwca 2018 na portalu gazetawroclawska.pl rozpoczął się plebiscyt Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska. Pierwszy etap ww. plebiscytu rozgrywany był w ramach powiatowych, tak by wyłonić liderów konkursu. Krzeszowskie Opactwo uzyskało pierwsze miejsce w powiecie kamiennogórskim - konkurując m.in. z podziemiami Arado, Lnianą Chatą w Chełmsku Śląskim, czy Muzeum Tkactwa.

 Po zakwalifikowaniu się do drugiego etapu poprzeczka mocno się podniosła. Wszystkie obiekty starały się zebrać jak największą liczbę głosów. Nasze sanktuarium dzięki dobrej woli naszych przyjaciół, którzy wsparli nas głosując - zajęło III miejsce w plebiscycie. Najmocniej dziękujemy wszystkim którzy oddawali głosy. Wygrana jest naszym wspólnym sukcesem!

Jednocześnie gratulujemy zwycięzcom I i II miejsca - MovieGate oraz Arboretum w Wojsławicach. Gratulujemy także IV miejsca Parafii pw. św. Katarzyny w Górze.