Wczorajsza Premiera Książki "Krzeszów - Dom Łaski Maryi" Krystiana Michalika nieco przerosła nasze oczekiwania. Sala spotkania okazała się zbyt mała, uczestnicy zajmowali miejsca na schodach oraz w bocznych pomieszczeniach Starej Plebani w Krzeszówku.

Zobacz fotogalerię z całej premiery!

 

W premierze wzięło udział kilkadziesiąt osób, które przybyły aby posłuchać wykładu autora, aby zwiedzić miejsce spotkania - czyli Krzeszówek - jak zaznaczył autor miejsce stanowiące kolebkę powstania krzeszowskiego opactwa. Oczywiście nie można pominąć premierowych książek, które wraz z autografem autora stanowiły główny powód przyjazdu na wydarzenie - tych na szczęście nie zabrakło. A każdy cierpliwy, kto wyczekał swoje miejsce w kolejce zdobył dedykacje i podpis Brata Wawrzyńca Krystiana Michalika.

"Krzeszów - Dom Łaski Maryi" jak zaznacza autor, jest podsumowaniem jego 12-letniej pracy jako przewodnika po Opactwie w Krzeszowie. Krystian Michalik ukochał Krzeszów i poznał to miejsce jak nikt inny. Miejsce, które zachwyca nie tylko swoją architekturą czy historią, ale które przede wszystkim jest sercem łaski. Miejsce to stało się ziarnem powołania dzisiejszego Brata Wawrzyńca - naszego Krystiana.