Od Wawrzyńca do Wawrzyńca i z Wawrzyńcem wyruszyliśmy wczoraj (10 lipca). O godz. 6:00 rano sześcioosobowy zespół pracowników krzeszowskiego Sanktuarium wyruszył w ponad 40 kilometrowy marsz. W gronie chodziarzy znalazł się także Krystian Michalik - dzisiaj brat Wawrzyniec - wieloletni przewodnik po opactwie, pasjonat, a także autor książki "Krzeszów - Dom Łaski Maryi".

 Trasa rozpoczęła się spod kościoła Wang i stamtąd ruszyliśmy na Śnieżkę. Na Śnieżce krótki odpoczynek, zabranie sił przy kaplicy św. Wawrzyńca i w drogę... Ponad 30 kilometrów, by dotrzeć do Krzeszówka do Kościoła Św. Wawrzyńca.

Marsz miał nawiązać do kolebki krzeszowskiego opactwa, miał zawierzyć opactwo opiece św. Wawrzyńca. Dał on także możliwość do wielu rozmów o historii, o książce, o Sanktuarium.
Po wielu miesiącach nieobecności Krystiana Michalika rozmowy podczas marszu trwały, długo... 12 godzin. Warto także wspomnieć, że podczas wędrówki w plecaku autora znajdował się jeden z egzemplarzy wcześniej wspomnianej książki. Została ona podpisana na szczycie Śnieżki. Będzie można ją wylicytować podczas piątkowej premiery na którą serdecznie zapraszamy.

Dowiedz się więcej o wydarzeniu.