Program:

17.01 Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu o godz. 09.30. Odprawa biletowa. Wylot do Lizbony o 11:30. Przylot na miejsce ok. godz. 14:00. Przejazd do Sintry – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy. Następnie przejazd do najbardziej wysuniętego na zachód punktu Europy – Cabo da Roca. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja. Nocleg.
18.01 Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie Sanktuarium i Bazyliki Matki Bożej Fatimskiej. Po południu przejazd do Aljustrel - wioski skąd pochodzili pastuszkowie: Łucja, Franciszek i Hiacynta. Obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji. Nocleg.
19.01 Po śniadaniu przejazd do Batalha – zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO klasztoru i katedry, przykładów portugalskiego gotyku. Stamtąd grupa przejedzie do Alcobaca z opactwem cystersów i największym w kraju kościołem. Przejazd do Tomar i zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, szczytowego osiągnięcia architektury czasów wojskowej, religijnej i kolonialnej. Spacer uliczkami Starego Miasta. Powrót do Fatimy, udział w wieczornej Procesji Maryjnej, obiadokolacja i nocleg.
20.01 Śniadanie. Przejazd do Coimbry – dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie: najstarszy w kraju uniwersytet, romańska katedra. Przejazd do Porto - największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich. W programie uczestnicy zobaczą centrum miasta, dzielnicę Ribera oraz odwiedzą jedną z piwnic wina porto z możliwością degustacji. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
21.01  Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Zwiedzanie Bazyliki św. Jakuba Apostoła w Santiago, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego. Przejazd do Bragi nazywanej portugalskim Rzymem, zwiedzanie: katedra, Stare Miasto, szpital św. Marka. Przejazd do Guimares – pierwszej stolicy Portugalii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
22.01 Śniadanie. Przejazd do Aveiro – malowniczego miasteczka przemysłowego z ważnym portem oceanicznym nazywanego Wenecją Portugalii. Następnie przejazd do miasteczka Obidos gdzie grupa pospaceruje po średniowiecznym, pełnym malowniczych domków i uroczych uliczek. Krótkie zatrzymanie w Nazare – wioski rybackiej, położonej nad Oceanem Atlantyckim. Przejazd do hotelu pod Lizboną. Obiadokolacja i nocleg.
23.01 Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii: Torre del Belem, Klasztor Hieronimitów, Katedra, Kościół Św. Antoniego, Kościół Św. Łucji, Zamek Św. Jerzego. Przejazd na punkt widokowy w cokole pomnika Chrystusa Króla, gdzie mieści się platforma widokowa, skąd roztacza się wspaniała panorama Lizbony. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
24.01 Przejazd na lotnisko w nocy. Wylot do kraju o godz. 6 rano. Przylot do Wrocławia o 11.05.Cena: 1600 zł + 360 Euro
Cena zawiera:
- przelot samolotem rejsowym Wrocław – Lizbona – Wrocław
- przejazdy autokarem na terenie Portugalii
- 7 noclegów w hotelach **/*** z łazienkami
- 6 śniadań i 7 obiadokolacji
- opiekę pilota i przewodnika
- ubezpieczenie (KL – 10 000 EUR, NNW – 15 000 PLN, bagaż – 1 000 PLN)
Cena nie zawiera:
- dopłata do pokoju 1 osobowego
- ubezpieczenia rozszerzonego
- dopłata do bagażu głównego 15 kg


Na wstępy należy przygotować dodatkowo ok. 60 Euro.
Informacje i zapisy u Ks. Kustosza w Krzeszowie tel. 75 742 35 92