W sobotę 26 sierpnia 2017 w Krzeszowskim Sanktuarium odbył się kolejny Dzień Skupienia Świeckich Katechetów Diecezji Legnickiej. Do Tronu Łaskawej Pani przybyło około 400 osób zajmujących się na co dzień nauczaniem dzieci o Bogu w szkole.

Program rozpoczynał się od godzin porannych i przewidywał m.in. adorację Najświętszego Sakramentu, czy konferencję bp Antoniego Długosza, emerytowanego biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej, która dotyczyła sposobów głoszenia Ewangelii wśród najmłodszych w szkołach. W programie dnia był również zaplanowany koncert organowy w ramach letnich koncertów organowych „Muzyka Dawnych Mistrzów”.

Od godziny 12 katecheci diecezji legnickiej uczestniczyli w uroczystej Mszy św., której przewodniczył bp pomocniczy Marek Mendyk. Po zakończonej Eucharystii, goście przeszli za restaurację, gdzie pod wiatą korzystali z przygotowanej agapy. Na zakończenie, wydawnictwa przybyłe na zjazd zainteresowanym przedstawiły swoje oferty na zbliżający się rok katechetyczny.  

Z galerią wydarzenia mogą zapoznać się państwo tutaj.