14 kwietnia 2017

 Po raz kolejny w Krzeszowie odbyła się inscenizacja Męki Pańskiej. Tradycyjne przygotowała ją młodzież krzeszowska pod opieką pana Stanisława Wesołowskiego i Ks. Wikarego Jarosława Góreckiego. Ze względu na nie najlepsze warunki pogodowe, wierni zebrali się w Bazylice mniejszej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W tym roku na inscenizację tłumnie przybyli nie tylko mieszkańcy Krzeszowa, ale również wierni z okolicznych miejscowości. Dla wszystkich uczestników było to duże przeżycie. Można to było najlepiej zaobserwować po najmłodszych, którzy starali się podejść jak najbliżej aktorów, czy w procesji wędrowali za orszakiem pasyjnym.

Również sami aktorzy w rozmowach, dawali do zrozumienia, że udział w inscenizacji jest dla nich istotny.

- Jest to dla mnie jak co roku przeżycie, żeby dobrze przedstawić życie Jezusa - Jego Mękę, żeby ludzie jak najlepiej mogli zobaczyć co Jezus wycierpiał za nasze grzechy - powiedział Szymon z Gorzeszowa, który już po raz trzeci z rzędu odgrywał rolę Mesjasza.

 

- Bardzo się cieszę, że mogłem  wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Dzięki takim wydarzeniom możemy na nowo odkrywać Historię Zbawienia, niosącą w sobie przesłanie Miłości, którą obdarza nas Bóg - zauważa Mateusz.

 

Sama tradycja inscenizacji Męki Pańskiej w Krzeszowie sięga aż XVII w. Przypomina nie tylko o wielkiej ofierze Zbawiciela, ale przede wszystkim skupia nasz wzrok właśnie na kulminacyjnych chwilach ziemskiej wędrówki Mesjasza.

 

Galeria zdjęć