6 maja 2017

Drodzy Przyjaciele!

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w inicjatywę Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Dzięki Wam odbyła się już 24 jego edycja. Dziękujemy uczestnikom, dziękujemy jury, dziękujemy sponsorom. To niezwykle ważne wydarzenie dla pielęgnowania polskiej kultury i tradycji. 

Aleksandra Majak, Natalia Budzińska oraz zespół Światełko Pana to zwycięzcy tegorocznego 24. Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Krzeszowie. W tym roku udział w festiwalu wzięło 14 wykonawców. Jury oceniało w kategoriach: soliści dziecięcy, młodzieżowi, zespoły wokalne oraz zespoły folklorystyczne. Choć tym razem uczestników było nieco mniej niż w poprzednich latach, jednak poziom był bardzo wysoki. Wśród prezentowanych utworów były znane piosenki religijne i patriotyczne, jednak w ciekawych aranżacjach. Nie zabrakło też własnych tekstów do własnej muzyki.

W przyszłym roku festiwal obchodzić będzie srebrny jubileusz 25-lecia. Będzie to również setna rocznica odzyskania niepodległości. Jak zapowiada ks. Marian Kopko, z pewnością będą to godne obchody.

Więcej informacji na stronie Radia Plus Legnica

Jury w składzie:

-  Aleksandra Sozańska-Kut – Zespół „Spirituals Singers Band” - przewodnicząca Jury 
 - Barbara Skoczylas-Stadnik, Dyrektor  Muzeum  w Kamiennej Górze  
-  Alicja Bielak - Dom  Kultury w Krzeszowie
-  Ks. Jarosław Górecki – wikariusz z Krzeszowa
-  Marek Zygmunt –  redaktor „Naszego  Dziennika”

-  Jerzy Ziomek – Prezes Fundacji „Polskie Gniazdo” z Wrocławia

Po wysłuchaniu  14 Zespołów i Solistów tegorocznej edycji 24.Festiwalu  postanowiło przyznać nagrody:

Kategoria dzieci: I - miejsce: Aleksandra Majak z Kamiennej Góry; II - miejsce: Artur Droś  oraz Julia Droś z z Przedborowa (diecezja Świdnicka)   

Kategoria młodzieżowa: I – miejsce: Natalia Budzińska z Jegłowej k/ Brzegu (archidiecezja wrocławska); II – miejsce: Dominik Budziński z Jegłowej k/Brzegu (archidiecezja wrocławska)

Kategoria – zespoły wokalne: I – miejsce: Zespół „ Światełka Pana” z Przedborowej (diecezja świdnicka); Wyróżnienie: Zespół „CBK” z Krzeszowa

Kategoria Zespoły Folklorystyczne: Wyróżnienie I  - Zespół „Kresowianie” z Paszowic; Wyróżnienie II – Zespół „Bolkowianie” z Bolkowa  

Serdeczne podziękowania wszystkim Dobrodziejom i Sponsorom nagród. Organizatorzy zapewniają o modlitwie. Podziękowania dla dzieci i młodzieży, prowadzących zespoły i schole oraz dla kapłanów przybyłych na tegoroczną edycję Festiwalu. Zapraszamy wszystkich na kolejny, 25. Festiwal w przyszłym 2018 roku,  w 100. Rocznicę odzyskania niepodległości. (ks. Waldemar Wesołowski)

więcej na diecezja.legnicka.pl

Znalezione obrazy dla zapytania gmina kamienna góraZnalezione obrazy dla zapytania centrum biblioteczno kulturalne krzeszówZnalezione obrazy dla zapytania powiat kamienna góraZnalezione obrazy dla zapytania fundacja polskie gniazdo