22 stycznia 2017

Od kilku lat, członkowie Kół Rodzina Radia Maryja z naszej diecezji i z całej  metropolii wrocławskiej, przybywają zawsze pod koniec stycznia do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, na swoje tradycyjne spotkanie opłatkowe.  Tegoroczne, 22 stycznia, miało wyjątkowy charakter. Jego uczestnicy mogli bowiem oddać cześć relikwiom św. Jose Sancheza del Rio, które w tym czasie gościły w krzeszowskim sanktuarium.  

Eucharystii sprawowanej w intencji Radia Maryja i innych powstałych wokół niego dzieł, przewodniczył legnicki biskup pomocniczy Marek Mendyk, a koncelebrował Ją m.in. o. Piotr Dettlaff z tej rozgłośni.

Zabierając głos na początku Mszy św. kustosz krzeszowskiej bazyliki ks. prał. Marian Kopko stwierdził m.in.: że te media, pokazują nam prawdziwą Polskę, wskazują jak mamy kochać Pana Boga i drugiego człowieka.

W homilii, ksiądz Biskup odwołał się do orędzia Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Pokoju, w którym Papież przypomniał, że prawdziwym polem bitwy, gdzie mierzą się ze sobą przemoc i pokój jest ludzkie serce, bowiem z jego wnętrza pochodzą złe myśli. Podkreślił, że wszyscy pragniemy pokoju, tak wiele osób buduje go każdego dnia przez małe gesty. Apelował, byśmy chcieli do nich dołączyć, nie tylko życząc sobie pokoju, ale i budowali go w naszych sercach. A owocem takiego pokoju jest zawsze radość...


(Więcej, w nr 6. Niedzieli legnickiej)

Tekst: © Marek Zygmunt; foto: Przemysław Groński