Fundacja "Europejska Perła Baroku" otrzymała licencję na publiczną transmisję Mundial Rusia 2018

Oficjalnie otwieramy krzeszowską Strefę Kibica!

Nowo wybudowana wiata gastronomiczno-konferencyjna stanie się miejscem wyjątkowym sportowych emocji. Nowoczesna infrastruktura: blisko 200 miejsc siedzących, duży ekran z nagłośnieniem oraz grill-bar. 

Zobacz harmonogram transmisji!

Czytaj więcej...

Już w najbliższą niedzielę (24.06.2018) rozpocznie się nowy cykl Letnich Koncertów Organowych.

"Muzyka Dawnych Mistrzów" to jedyna taka okazja aby wsłuchać się kunszt muzyków grających na tak oryginalnych i zabytkowych instrumentach.

Wstęp bezpłatny.

Koncerty odbywają się codziennie. Zobacz harmonogram.

Czytaj więcej...

Dziś (15.06.2018) swoje święto mieli dolnośląscy leśnicy. W Krzeszowie było zielono i bardzo uroczyście. Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, tuż po mszy w Mauzoleum Piastów Świdnickich Dyrektor RDLP Wrocław złożył wieniec pod sarkofagiem Bolka II Świdnickiego.

Czytaj więcej...

W dniu dzisiejszym (tj. 14.06.2018) na terenie Sanktuarium w Krzeszowie odbyły się coroczne ćwiczenia powiatowych służb. W akcji brały udział jednostki PSP, OSP, Policji i Pogotowia. Wydarzenie jest kolejnym elementem pracy nad bezpieczeństwem odwiedzających, całej obsługi, ale także pracy nad ochroną krzeszowskich zabytków. Te jak dobrze wiemy są specyficzne i stwarzają sporo komplikacji podczas tak dynamicznych działań.

Ćwiczenia zakończyły się powodzeniem. Miło było patrzeć na doskonałą współpracę wszystkich jednostek oraz na ogromne zaangażowanie uczestników.

Zobacz: Galeria Zdjęć

9 czerwca 2018

Wczorajszego wieczoru Bazylika Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie przeżyła prawdziwe oblężenie. Wszystko to za sprawą koncertu Zespołu "Śląsk", który odbył się w ramach kontynuacji Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W koncercie wzięło udział blisko pół tysiąca osób, które z zadumieniem wsłuchiwały się w muzyczny kunszt wykonawców.

Czytaj więcej...