Do swojego Mistrza odszedł ks. Marian Lewicki - wielki przyjaciel krzeszowskiego sanktuarium, kanonik kapituły krzeszowskiej. Przez wiele lat posługiwał w Republice Czeskiej a w ostatnim czasie w pięknym pobenedyktyńskim kościele w Police nad Metuji. Pomimo ciężkiej choroby wszystkich nas zarażał swoim optymizmem i radością. 

DROGI PRZYJACIELU! DO ZOBACZENIA W DOMU OJCA!

Pogrzeb odbędzie się 25 sierpnia o godz. 10:00 w Policach nad Metuji.

Czytaj więcej...

 
"Przez ponad tysiąc lat dźwięk dzwonów wyznaczał w Europie czas pracy, odpoczynku i modlitwy, nadając dźwiękową strukturę życiu religijnemu i świeckiemu. "
 
21 września 2018, o godz. 18:00, w Międzynarodowy Dzień Pokoju w całej Europie rozdzwonią się dzwony. Tym sposobem włączając się w Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018 chcemy przekazać naszym potomkom wartość; jedności, pokoju, oraz naszego dziedzictwa kulturowego w Europie i na świecie.

Czytaj więcej...

Odpust Krzeszowski jest dla nas wszystkich dużym przeżyciem duchowym. Nie bez powodu każdego roku w sierpniu tłumy wiernych przybywają do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej - spowiadając się, uczestnicząc w Mszach Świętych i "odpustowych" uroczystościach.

Jak wiadomo, Odpust Krzeszowski to nie tylko Suma Odpustowa przypadająca na 15 sierpnia. To mnóstwo uroczystości. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacjami z wszystkich przypadających w ten czas wydarzeń.

Czytaj więcej...

Jak co roku Nocna Procesja z Cudowną Ikoną zrobiła, która odbyła się 14 sierpnia, zrobiła na uczestnikach ogromne wrażenie. Towarzyszące modlitwie świece i latarki oświetlały leśne dróżki Krzeszowskiej Kalwarii - w tak klimatyczny sposób, że nocne przejście zostanie zapamiętane na bardzo długo.

Wszystkich, którzy nie mieli możliwości wziąć udziału w uroczystości, zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją.

W ubiegły wtorek (tj. 14 sierpnia) obchodziliśmy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe. Tego dnia w ramach Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego również w Czadrowie odbyła się uroczysta Msza Odpustowa.

Zobacz fotorelację.

W niedzielę 5 sierpnia 2018 roku gościliśmy w Krzeszowskim Sanktuarium Chór "Pasjonata". Chór istnieje od 9 lat. Działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie k/Szczytna na Mazurach.

Czytaj więcej...

Wczoraj (tj. 27.07.2018) uczestniczyliśmy w pięknym astronomicznym widowisku. Podczas zaćmienia Księżyca otwarta była Północna Wieża Bazyliki. Każdy kto zechciał spojrzeć w niebo z wysokości ponad 40 metrów mógł wejść na wieżę zupełnie za darmo. Podczas wydarzenia otwarta była również bazylika, a całości towarzyszył koncert organowy w wykonaniu Jakuba Stefek. Wczorajsza ciepła noc sprzyjała również spacerom. Miło było patrzeć jak plac przed bazyliką tętnił życiem, trwały rozmowy na ławkach, dzieci bawiły się radośnie, a niebo zachwycało pięknem. Od godz. 21:00 do godz. 23:00 nasz punkt widokowy odwiedziło blisko 200 osób. 

Udało nam się uwiecznić ten wieczór na zdjęciach.
Galeria Zdjęć - zaćmienie Księżyca