MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj143
WczorajWczoraj1245
WszystkieWszystkie2331047

Dla Krwiodawców

POLECAMY
Znalezione obrazy dla zapytania różaniec uratuje

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

W godzinach popołudniowych 18.03. w sobotę ks. Jarosław zorganizował wyjazd na mecz 26. Kolejki ekstraklasy piłki nożnej do Lubina. Miejscowa drużyna  Zagłębia podjęła broniącą się przed spadkiem do pierwszej Ligii  drużynę Ruchu Chorzów.

Czytaj więcej...

W minioną sobotę 18.03. nasza Liturgiczna Służba Ołtarza pod przewodnictwem ks. Jarosława udała się na rozgrywki halowej piłki nożnej do Kamiennej Góry. W spotkaniu wzięło udział 14 zespołów z dekanatów kamiennogórskich, jeleniogórskich oraz dekanatu Gryfów Śląski.

Czytaj więcej...

 

W dniu śmierci Pierwszego Biskupa Legnickiego ks. Biskupa Tadeusza Rybaka o godz. 15.00 w kościołach diecezji legnickiej na prośbę biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego wybiły dzwony. W tej godzinie wierni zgromadzeni w krzeszowskiej bazylice odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Litanię za zmarłego biskupa Tadeusza.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

W niedzielę 15 stycznia 2017 roku w Świetlicy w Krzeszówku odbył się Opłatek i wspólne śpiewanie Kolęd i Pastorałek mieszkańców: Krzeszówka, Gorzeszowa i Jawiszowa. Dziękujemy panu sołtysowi Kazimierzowi oraz panu kościelnemu Adamowi i wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę i piękną atmosferę wspólnego kolędowania przy akompaniamencie akordeonu....

galeria zdjęć

W dniu 20 lipca 2016 r. miało miejsce o godz. 10 poświęcenie odnowionego słupa św. Anny. Budowla, znajdująca się nieopodal górskiego kościoła pod wezwaniem matki Najświętszej Panny Maryi i babci Chrystusa, została nie tylko gruntownie wyremontowana, ale również wyposażona w reprodukcje obrazów 5 radości św. Anny z bliźniaczej kaplicy w Starych Bogaczowicach, których  autorem był Franz Heigel w 1736 r.

Czytaj więcej...

W piątek  4 marca 2016 rozpoczynamy w całej Polsce przygotowanie do ogólnopolskiego aktu przyjęcia królowania Chrystusa i poddanie się pod Jego Boską władzę. Bądźmy apostołami tej duchowej mobilizacji w naszym Sanktuarium Krzeszowskim; w naszych rodzinach i środowisku pracy i nauki.  Serdecznie zachęcamy, aby od 4 marca do 3 listopada 2016 roku podjąć nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca i post w intencji naszej Ojczyzny.

Czytaj więcej...

Czcigodny Księże Prałacie,

proszę przyjąć uprzejmie podziękowania za życzenia świąteczne oraz za album Krzeszowskie Sanktuarium, przesłane na ręce Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Czytaj więcej...

Szlachetna "krzeszowska" paczka trafiła do bezdomnych. Samochód wypełniony po brzegi artykułami spożywczymi oraz środkami czystości dotarł do Schroniska im. Św. Brata Alberta w Lubinie. Dary dla ponad 50 mężczyzn przekazali parafianie i pielgrzymi z Bazyliki Matki Bożej w Krzeszowie.

legnica.fm

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z ks. Andrzejem:

http://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/17-fakty-lubin/9502-szlachetna-krzeszowska-paczka-trafila-do-bezdomnych

Czytaj więcej...

Wigilijna, cicha noc
ma w sobie niezwykłą moc,
dzisiaj chcą być razem wszyscy,
kolędować do kołyski.

Do Jezusa Maleńkiego,
w biednej szopie zrodzonego,
By swą rączką błogosławił,
zmartwień wszystkich nas pozbawił.

Czytaj więcej...