MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj527
WczorajWczoraj1742
WszystkieWszystkie2285112

Dla Krwiodawców

POLECAMY
Znalezione obrazy dla zapytania różaniec uratuje

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

W niedzielę 15 stycznia 2017 roku w Świetlicy w Krzeszówku odbył się Opłatek i wspólne śpiewanie Kolęd i Pastorałek mieszkańców: Krzeszówka, Gorzeszowa i Jawiszowa. Dziękujemy panu sołtysowi Kazimierzowi oraz panu kościelnemu Adamowi i wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę i piękną atmosferę wspólnego kolędowania przy akompaniamencie akordeonu....

galeria zdjęć

W dniu 20 lipca 2016 r. miało miejsce o godz. 10 poświęcenie odnowionego słupa św. Anny. Budowla, znajdująca się nieopodal górskiego kościoła pod wezwaniem matki Najświętszej Panny Maryi i babci Chrystusa, została nie tylko gruntownie wyremontowana, ale również wyposażona w reprodukcje obrazów 5 radości św. Anny z bliźniaczej kaplicy w Starych Bogaczowicach, których  autorem był Franz Heigel w 1736 r.

Czytaj więcej...

W piątek  4 marca 2016 rozpoczynamy w całej Polsce przygotowanie do ogólnopolskiego aktu przyjęcia królowania Chrystusa i poddanie się pod Jego Boską władzę. Bądźmy apostołami tej duchowej mobilizacji w naszym Sanktuarium Krzeszowskim; w naszych rodzinach i środowisku pracy i nauki.  Serdecznie zachęcamy, aby od 4 marca do 3 listopada 2016 roku podjąć nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca i post w intencji naszej Ojczyzny.

Czytaj więcej...

Czcigodny Księże Prałacie,

proszę przyjąć uprzejmie podziękowania za życzenia świąteczne oraz za album Krzeszowskie Sanktuarium, przesłane na ręce Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Czytaj więcej...

Szlachetna "krzeszowska" paczka trafiła do bezdomnych. Samochód wypełniony po brzegi artykułami spożywczymi oraz środkami czystości dotarł do Schroniska im. Św. Brata Alberta w Lubinie. Dary dla ponad 50 mężczyzn przekazali parafianie i pielgrzymi z Bazyliki Matki Bożej w Krzeszowie.

legnica.fm

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z ks. Andrzejem:

http://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/17-fakty-lubin/9502-szlachetna-krzeszowska-paczka-trafila-do-bezdomnych

Czytaj więcej...

Wigilijna, cicha noc
ma w sobie niezwykłą moc,
dzisiaj chcą być razem wszyscy,
kolędować do kołyski.

Do Jezusa Maleńkiego,
w biednej szopie zrodzonego,
By swą rączką błogosławił,
zmartwień wszystkich nas pozbawił.

Czytaj więcej...

Kiedy 6 grudnia w okolicznych miastach i wsiach pojawiały się czerwone krasnale rozdające prezenty, to do Krzeszowa przybył biskup z dalekiej Miry. Św. Mikołaj - bo o nim mowa - tak zachwycił się pięknem krzeszowskiej kotliny, że postanowił spędzić tu aż dwa dni. W wigilię swojego wspomnienia, czyli 5 grudnia, przyjechał do nas pociągiem. Świętemu nie przeszkadzał brak rozkładu jazdy czy ubytki w torowisku. W końcu w prawosławiu nosi przydomek ,,Cudotwórca”… Wraz z orszakiem dzieci skierował swoje krotki do domu kultury, aby tam najbardziej niecierpliwym rozdawać prezenty i podarunki. Następnego dnia zaskoczył swoim przybyciem mieszkańców Krzeszówka, pojawiając się na Eucharystii. Krocząc w szkarłatnej kapie i mitrze, obdarowywał słodyczami mijanych bliźnich. Nie tracąc czasu, przybył również o dziesiątej na Mszę w krzeszowskiej bazylice. A, że kościół mariacki do małych nie należy to przez środek nawy przejechał na ,,reniferze”. Wędrujące za nim alabastrowe aniołki również i krzeszowskim parafianom dawały w prezencie słodycze i łakocie. Zasiadając na tronie przepytywał nie tylko najmłodszych, ale także duchownych i siostry zakonne, aby każdy otrzymał prezent według miary i liczby, i wagi  (Mdr 11, 20). Na zakończenie pobłogosławił zgromadzonych w swoim ojczystym języku.

Czytaj więcej...

Od 30 listopada w naszej Parafii rozpoczęły się Roraty – Msze Święte podczas których razem z Maryją oczekujemy na przyjście Pana Jezusa.

W tym roku podczas Rorat sięgamy do korzeni naszej wiary, dziękując za 1050 rocznicę chrztu Polski. Razem z dziećmi poznajemy świętych, którzy stali u początków wiary w naszej Ojczyźnie. Dzięki im ziarno wiary rozrosło się i stało się wielkim drzewem…

W to dziękczynienie wpisuje się również Rok Miłosierdzia, który zainauguruje Papież Franciszek 8 grudnia w Rzymie… Również nasza Bazylika stanie się Kościołem Jubileuszowym, gdzie będzie można doświadczyć Bożego Miłosierdzia… 

Zapraszamy Wszystkich: Dzieci, Młodzież i Dorosłych do udziału w Roratach… od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

W imieniu wiernych Rzymsko-katolickiej parafii Matki Bożej Fatmiskiej w Dubrownie diecezji Witebskiej na Białorusi składam na ręce Czcigodnego Księdza Prałata dla wiernych parafii oraz pielgrzymom i turystom Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie ogromne podziękowanie za złożone ofiary pieniężne w niedzielę 26 lipca 2015 roku w wysokości 8000 zł na potrzeby budowy nowego kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Dubrownie na Białorusi.

Czytaj więcej...

Nowi Ministranci otrzymali Błogosławieństwo do pełnienia funkcji w zgromadzeniu liturgicznym!

W niedzielę 21 czerwca na Mszy Św. o godz. 10.00 do grona Ministrantów zostało włączonych 11 kandydatów, którzy przez miniony rok przygotowywali się do tej zaszczytnej służby przy Ołtarzu. Eucharystii przewodniczył Ks. Mateusz Rycek - Wikariusz naszego Sanktuarium i jednocześnie Referent ds. Liturgii w Dekanacie Kamienna Góra - Wschód.

Czytaj więcej...