2 NIEDZIELA ADWENTU ROK „B”
Krzeszów, dnia 10 grudnia 2017 roku

W dzisiejszą niedzielę na prośbę Episkopatu Polski zbieramy dobrowolne ofiary na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Po Mszy Św. ministranci zbierać będą ofiary przy wyjściu z Bazyliki.

W dalszym ciągu rozprowadzamy Świece Caritas na stół wigilijny. Fundusz z tej sprzedaży jest przeznaczony na działalność Caritas Diecezji Legnickiej. Małe świece są w cenie 6 złotych a duże świece w cenie 12 złotych. Zachęcamy aby po wigilii zanieść te świece na groby naszych bliskich na znak naszej jedności i pamięci modlitewnej.

U ministrantów można także za dobrowolną ofiarę nabyć poświęconą sól i olej egzorcyzmowany, które w ciągu roku używamy ze stosownym przeznaczeniem.

Zachęcamy do udziału w Mszach Św. Roratnich codziennie o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej modlimy się Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

W środę 13 grudnia wspomnienie 36 rocznicy Stanu Wojennego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Ojczyzny.

W Obsłudze Pielgrzyma posiadamy ręcznie malowane bombki choinkowe, które mogą stać się pięknym prezentem lub okazją do zmiany wystroju świątecznego w naszych domach. Posiadamy również kartki na Boże Narodzenie z motywami krzeszowskimi.  Serdecznie zapraszamy Parafian oraz Gości do naszego Biura Obsługi Pielgrzyma.

Zbiórka dla lektorów i ministrantów z gimnazjum w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, w czwartek dla młodszych ministrantów, a w piątek dla kandydatów na ministrantów o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum oraz I szkoły średniej.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w języku łacińskim.

Bardzo serdecznie zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej: proponujemy Państwu Tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, miesięcznik dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Posiadamy również wiele innych wartościowych czasopism religijnych.

Na czas adwentowego oczekiwania przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.