MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj532
WczorajWczoraj1676
WszystkieWszystkie2389984

Dla Krwiodawców

POLECAMY
Znalezione obrazy dla zapytania różaniec uratuje

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

NIEDZIELA  BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA
Krzeszów, dnia 23 kwietnia  2017  r.       

W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odprawienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w naszej Bazylice Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Dzisiaj po Mszy św. odbędzie się zbiórka CARITAS do puszek jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Dziękujemy za złożone ofiary.

We wtorek koronka do Św. Józefa i Msza św. zbiorowa; w środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Łaskawej i na  Mszę Św. zbiorową w podanych intencjach, które można składać w zakrystii przed rozpoczęciem Nowenny o godz. 16.30.

W poniedziałek o godz. 17.00 Msza św. Imieninowa ks. Jerzego, a we wtorek o godz. 17.00 Msza św. Imieninowa ks. Jarosława. We wtorek w naszej modlitwie pamiętajmy również o ks. Biskupie Marku Mendyku z racji przypadającego dnia Imienin.

W środę i czwartek o godz. 16.00 odbędą się pierwsze próby liturgiczne dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą.

W czwartek po wieczornej Mszy św. zbiórka dla ministrantów.

W najbliższy piątek nasi lektorzy z ks. Jarosławem udają się do Legnickiej Katedry, gdzie odbędzie się promocja nowych ceremoniarzy. Otrzyma ją również 5 lektorów z naszej parafii, którzy ukończyli kilkumiesięczny kurs przygotowań.

W sobotę 29 kwietnia zapraszamy na spotkanie Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła na godz. 16.3o. Spotkanie rozpocznie się Adoracją Najśw. Sakramentu a następnie Msza św. dla wszystkich Grup Modlitewnych oraz dla Żywego Różańca.

Także w sobotę o godz. 9.00 na plebanii rozpocznie się egzamin końcowy dla uczniów klas I szkoły średniej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, który będzie udzielony młodzieży 26. maja przez bpa Marka Mendyka.

Próba scholii dziecięcej odbywać się będzie od tego tygodnia w każdy piątek o godz. 17.00.

Przypominamy Parafianom o przekazywaniu  1% podatku na Caritas Diecezji Legnickiej z dopiskiem na Krzeszów.  Zainteresowane osoby proszę o skontaktowanie się z Biurem Obsługi Pielgrzyma.

Zachęcamy do kupowania i czytania najnowszej prasy katolickiej. Dzisiaj szczególnie polecamy najnowsze wydanie Tygodnika „Niedziela” i Tygodnika „Gość Niedzielny”. W Gościu Niedzielnym znajduje się dzisiaj płyta z bardzo dobrym filmem pt. „Zmartwychwstały”.

Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom odwiedzającym Krzeszowskie Sanktuarium, życzymy wiele dobra oraz nieustannej opieki Łaskawej Pani oraz wstawiennictwa  Św. Jana Pawła II.