MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj144
WczorajWczoraj1245
WszystkieWszystkie2331048

Dla Krwiodawców

POLECAMY
Znalezione obrazy dla zapytania różaniec uratuje

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

III Niedziela Przygotowania Paschalnego Rok A
Krzeszów, 19 marca 2017 roku

W minioną niedzielę zbieraliśmy ofiary pieniężne na Potrzeby Polskich Misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię na wszystkich kontynentach świata. Bóg zapłać Wszystkim, którzy złożyli swój dar serca na ten cel. Łącznie zebraliśmy kwotę:  916 złotych (PLN)

Dzisiaj o godz. 12.00 Msza Św. w brackim kościele św. Józefa. Uroczystościom ku czci świętego  Józefa przewodniczyć będzie Ks. Kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej ks. dr Józef Lisowski a kazanie wygłosi Ks. prałat dr Aleksander Radecki z Wrocławia.

Bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych, które mają nam pomóc zbliżyć się do Pana Boga i pobudzić do refleksji nad własnym życiem. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16.30. W Krzeszówku - Droga Krzyżowa i Msza św. w piątek o godz. 16.00. Natomiast w Czadrowie Droga Krzyżowa i Msza św. o godz. 18.oo

Do przygotowanych skarbon przy wyjściu z Bazyliki oraz w zakrystii można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które wyrażają naszą wspólną troskę o przygotowanie naszej Bazyliki na Święta Wielkanocne.

Jutro o godz. 17.30 zbiórka dla lektorów i ministrantów z gimnazjum. W czwartek po Mszy św. wieczornej zbiórka dla ministrantów ze Szkoły Podstawowej.

W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się kolejna próba do przygotowanego Misterium Męki Pańskiej w naszej Parafii.

Po każdej Mszy Świętej ministranci rozprowadzają - Wielkanocne Paschaliki – Świece Caritas w cenie po 5 zł. Fundusz z tej sprzedaży jest przeznaczony dla Caritas Diecezji Legnickiej.

W sobotę 25 marca przypada 25.Rocznica powstania Diecezji Legnickiej. Organizujemy z naszej parafii wyjazd do katedry legnickiej. Chętnych prosimy po Mszy św. o zgłoszenie się do Zakrystii.

W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  W naszej parafii pragniemy kolejny raz zorganizować Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po obecnej Mszy św. będziemy rozdawać obrazki z propozycję tej modlitewnej Akcji.  Kto z Państwa zapragnie włączyć się do Duchowej Adopcji – prosimy jedną część tej kartki wypełnić i wyciąć. W najbliższą sobotę na Eucharystii o godz. 17.oo będziemy  zbierać Wasze kartki i uroczyście ślubować Duchową Adopcję. Przez dziewięć miesięcy będziemy się modlić o życie dla wybranego dziecka, którego imię zna tylko Pan Bóg. Bardzo prosimy Parafian oraz Pielgrzymów o włączenie się w tą Akcję Duchowej Adopcji. Każdy z Państwa otrzyma specjalny Modlitewnik Duchowej Adopcji.

W przyszłą niedzielę młodzież z kl. II gimnazjum w Czadrowie ma swoje spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.00.

Zapraszamy Dzieci i młodzież z naszej Parafii na wyjazd na kolonie letnie do Stegny nad morzem w terminie od 22.07. do 04.08.2017 r. Więcej informacji oraz karty kolonijne u ks. Jarosława.

Zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej. Zapraszamy do kupowania i czytania Tygodnika „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”

Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy, aby czas Wielkiego Postu, wydał dobre owoce nawrócenia w naszym życiu!