MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Main Menu

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj2665
WczorajWczoraj3369
WszystkieWszystkie4122854

Dla Krwiodawców

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

Podobny obraz

Bazylikę rozświetla

Co to jest Nieustanny Różaniec Diecezji Legnickiej ?

Nieustanny Różaniec Diecezji Legnickiej jest jedną z form modlitwy, która skupiona jest przy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.  Dotychczas zaangażowało się w tę formę modlitwy tysiące osób w wielu parafiach  na terenie Polski.

Jak zostać członkiem Nieustannego Różańca Diecezji Legnickiej?

Należy zadeklarować pisemnie lub osobiście chęć włączenia się do  Nieustannego Różańca obierając sobie jednogodzinną modlitwę raz w tygodniu (można również więcej). Do dyspozycji są godziny całego tygodnia (w sumie: 168 godzin). Komu jest obojętna godzina i dzień, niech to zaznaczy, wtedy wpiszemy go na godzinę i dzień gdzie jest najmniej osób. Na życzenie wysyłamy wykaz dni  i  godzin słabiej obsadzonych. Mogą w tej modlitwie uczestniczyć również osoby z innych diecezji polskich.

Jak modlić się w Nieustannym Różańcu ?    

Nieustanny Różaniec  można odmawiać wszędzie: w kościele, w podróży lub w domu; na klęcząco, stojąco, chodząco a chorzy na leżąco. Modlitwę ofiarujemy w następujących intencjach:

1.  Wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy narodów Europy i świata..
2.  Za Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, Seminarzystów i Siostry Zakonne
3.  Wynagrodzenia za grzechy Polaków  oraz o Polskę według Bożej woli. 
4.  O nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego i Polski.
5.  O obudzenie ducha pokuty w Polakach za grzechy całego Narodu przeciw życiu. 
6.  O odkrycie daru Eucharystii w życiu i misji rodziny.
7.  O wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za zniewagi wyrządzone     przez niewdzięcznych ludzi.

Godzinną modlitwę można wypełnić np. jedną częścią Różańca (5 tajemnic) a resztę czasu przeznaczyć na czytanie i rozważanie Pisma św., przemówień Papieża, czytanie prasy katolickiej albo katolickich książek.  Można połączyć jedną część Różańca św. oraz  Mszę św. Gdyby zaistniała jakaś przeszkoda i nie można byłoby wypełnić zobowiązania, nie popełnia się grzechu. Wtedy należy z tym większą gorliwością pomodlić się w najbliższym stosownym czasie. Wskazane jest, aby do modlitwy zapraszać domowników, krewnych i sąsiadów.  

W intencji członków Nieustannego Różańca Diecezji Legnickiej będą w Sanktuarium Krzeszowskim  sprawowane Msze św. szczególnie każdego 13-tego dnia miesiąca oraz w 1-szą niedzielę miesiąca. Każdy może na tę Mszę św. nadesłać swoją intencję, która będzie polecona na najbliższej Eucharystii lub we wskazanym miesiącu przed Tronem Łaskawej Pani.  Będziemy uważali to za znak kontynuacji przynależności do Nieustannego Różańca.  Chętnych prosimy zgłaszać na adres Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie pisemnie lub internetowo.

Sługa Boży Ks. Kard. August Hlond napisał: „Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Jedyną bronią, którą Polska używając odniesie zwycięstwo jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od Tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swoją niewierność względem Pana Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Całym sercem wszyscy niech zwracają się z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem… Nastąpi wielki Tryumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę”

Ks. Kardynał Karol Wojtyła; późniejszy papież Jan Paweł II, podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych  Ameryki Północnej w 1976 roku  wypowiedział następujące myśli:  „Stoimy dzisiaj w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość.  Nie przypuszczam, by szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego, ani największe kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, Ewangelią i jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Bożej Opatrzności. Jest to czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a Polski Kościół w szczególności”. 

Ojczyzna nasza jest w potrzebie. Bracie i Siostro potrzebujemy Twoich rąk, serca i modlitwy. Najskuteczniejszą dzisiaj modlitwą jest Różaniec. Możesz przy swojej parafii czy wśród swoich przyjaciół założyć Wspólnotę Nieustającego Różańca. Potrzeba jest tylko 24 osoby.  Każda z tych osób modli się raz w tygodniu przez  godzinę  w swoim domu, odmawiając jedną lub dwie części Różańca oraz Litanie Loretańską. 

Wszelkie informację na temat tej nowej inicjatywy - znajdziecie Państwo na stronach internetowych Europejskiej Perły Baroku:  www. opactwo.eu.  Po zebraniu odpowiedniej liczby osób bardzo proszę o kontakt z Kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. 

Dziękujemy za wszelkie modlitwy skierowane do Boga za wstawiennictwem Matki Bożej Łaskawej.  Pragniemy jak najlepiej służyć Bogu, Jego Matce, i wszystkim ludziom.

 

adres korespondencyjny: 
Ks. Marian Kopko 
Plac Jana Pawła II nr 1   58 - 405 Krzeszów  
lub  na  e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
www: opactwo.eu
tel. +48 692- 43-48-71 

OBSŁUGA  PIELGRZYMA

 

maj - październik
9:00 - 18:00

listopad - kwiecień
9:00 - 15:00

 

+48 75 742 32 79

For tourist


Trasa rozszerzona


Oferta dla szkół

Partnerzy Instytucjonalni