MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Main Menu

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj2652
WczorajWczoraj3369
WszystkieWszystkie4122841

Dla Krwiodawców

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

Podobny obraz

Bazylikę rozświetla

Bluźnierstwo jest grzechem

Przebłaganie Pana Boga za wszystkie popełnione grzechy było główną intencją piątkowej modlitwy ekspiacyjnej w krzeszowskim opactwie. Rozpoczęła się ona Mszą św. w brackim kościele pw. św. Józefa  sprawowaną pod przewodnictwem kustosza sanktuarium ks. prał. Mariana Kopki.

W homilii kustosz sanktuarium przypomniał, że nie wolno posługiwać się imieniem Bożym lekkomyślnie lub pogardliwie. – Istotą grzechu bluźnierstwa jest nienawiść skierowana ku Bogu. Bluźnierstwo jest grzechem szatańskim. To Szatan jest pierwszym bluźniercą przeciwko Bogu. Grzech bluźnierstwa zdarza się u ludzi pysznych i wrogo nastawionych do Boga, którzy ośmielają się zwracać przeciwko Niemu – zauważył kaznodzieja. – Dopuszczają się go ci, którzy świadomie walczą z Bogiem, a narzędziem  tej walki jest wyśmiewanie prawd wiary, naigrywanie się z symboli religijnych, wykorzystywanie ich w sposób prowokacyjny – dodał kapłan.

Jak zauważył kaznodzieja, grzech podszyty jest zawsze nienawiścią do tego, co święte. – Intencją bluźnierstwa  jest nie tylko obrażanie Boga, ale także szkodzenie Kościołowi i osłabianie wiary w sercach ludzi. Na tym polega wewnętrzna złość bluźnierstwa – mówił ks. prał. Marian Kopko.

– Taka sytuacja wydarzyła się ostatnio w Krzeszowie. Dwójka młodocianych ludzi (jeden z naszej parafii) zniszczyła trzy kaplice Drogi Krzyżowej. Dzisiaj chcemy przepraszać Pana Boga za ten grzech bluźnierstwa i prosić o łaskę nawrócenia dla tych młodych ludzi i ich rodziców. Chcemy przez modlitwę, post i jałmużnę wypraszać u Pana Boga litość nad nami, grzesznikami; pragniemy także duchowego oczyszczenia naszej miłości względem Pana Boga – podsumowywał homilię ks. prał. Marian Kopko.

Po Eucharystii modlitwę ekspiacyjną kontynuowano, przechodząc procesjonalnie przez stacje Drogi Krzyżowej Kalwarii Krzeszowskiej.

Marek Zygmunt

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/211091,bluznierstwo-jest-grzechem.html

Galeria zdjęć

OBSŁUGA  PIELGRZYMA

 

maj - październik
9:00 - 18:00

listopad - kwiecień
9:00 - 15:00

 

+48 75 742 32 79

For tourist


Trasa rozszerzona


Oferta dla szkół

Partnerzy Instytucjonalni