MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Main Menu

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj1444
WczorajWczoraj3475
WszystkieWszystkie4114588

Dla Krwiodawców

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

Podobny obraz

Bazylikę rozświetla

Relacja z II Pielgrzymki Rzemieślników, wyk. TVT Zgorzelec

Uroczysta Msza Święta połączona z integracją i licznymi elementami edukacyjno-historycznymi  - tak w dużym skrócie można przedstawić tegoroczną Pielgrzymkę Rzemieślników, która odbyła się 19 marca w murach Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Spotykamy się dopiero drugi rok z rzędu, a frekwencja wzrosła czterokrotnie w porównaniu do roku ubiegłego.

Dokładamy wszelkich starań aby każde z organizowanych przez nas wydarzeń miało swój wyjątkowy charakter. Również program tegorocznej pielgrzymki został przygotowany w taki sposób, aby każdym punktem mocno nawiązywać do tematu rzemieślnictwa. Połączyliśmy więc modlitwę z możliwością zdobycia nowej wiedzy, z możliwością wymiany doświadczeń, długich rozmów i integracji. Pielgrzymi, którzy zdecydowali się przybyć wcześniej mieli możliwość uczestniczyć w wykładzie Barbary Skoczylas-Stadnik dot. kultu św. Józefa. Na miejscu znajdowało się także stoisko "Tkaczy Śląskich" na którym można było nabyć regionalne produkty tkackie pochodzące z Domków Dwunastu Apostołów (Chełmsko Śląskie).

Msza Święta odbyła się standardowo punkt o godz. 12:00, przewodniczył jej ks. Józef Lisowski - kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Rusiecki - krajowy duszpasterz rzemiosła polskiego. Po Eucharystii według krzeszowskiej tradycji wszyscy pielgrzymi zostali zaproszeni na ciepły posiłek, dodatkowo chętni mogli skorzystać z możliwości zwiedzenia specjalnej trasy zatytułowanej "Śladami Budowniczych".

Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo chłodu zdecydowali się nas odwiedzić i wytrwale uczestniczyli we wszystkich częściach programu. Dziękujemy wszystkim duchownym, którzy tak licznie zebrali się przy ołtarzu. Wielkie podziękowania należą się także TVT Zgorzelec, która relacjonowała nasze wydarzenie, dzięki czemu Msze Świętą można było oglądać na żywo w internecie.

Fotorelacja z wydarzenia (fot. Przemysław Groński)

 

Homilia wygłoszona przez ks. Krzysztof Rusieckiego:

 

Wykład Barbary Skoczylas-Stadnik na temat kultu św. Józefa:

OBSŁUGA  PIELGRZYMA

 

maj - październik
9:00 - 18:00

listopad - kwiecień
9:00 - 15:00

 

+48 75 742 32 79

For tourist


Trasa rozszerzona


Oferta dla szkół

Partnerzy Instytucjonalni