MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Main Menu

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj2328
WczorajWczoraj3011
WszystkieWszystkie3930971

Dla Krwiodawców

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

Podobny obraz

Bazylikę rozświetla

Za nami rok 2017. 365 dni owocnych w ogrom wydarzeń, które miały miejsce w naszym życiu. Również w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie wiele się w tym czasie wydarzyło – razem uczestniczyliśmy w kolejnych pielgrzymkach: m.in. Żywego Różańca, Motocyklistów, Narodowych Sił Zbrojnych, Niepełnosprawnych oraz najważniejszym wydarzeniu naszego Sanktuarium czyli  15 sierpnia kiedy świętowaliśmy Wielki Odpust Krzeszowski.

Do wielu parafii diecezji legnickiej przybyło Oblicze Matki Bożej Łaskawej w ramach rozpoczętej peregrynacji. Dokonaliśmy wielu inwestycji, które pozwolą zachować piękno pocysterskiego opactwa (m.in. było to odnowienie kolejnego przęsła w kościele brackim pw. Świętego Józefa, remont wieży w kościele św. Wawrzyńca w Krzeszówku). Był to też rok kolejnych rocznic – świętowaliśmy 25 – lecie powstania Diecezji Legnickiej oraz 20 – lecie koronacji Cudownej Ikony przez św. Jana Pawła II. Mamy więc za co dziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo Łaskawej Pani.

W krzeszowskiej bazylice pw. Wniebowzięcia NMP, jak i wielu innych kościołach w całej Polsce, tradycją jest odprawienie dziękczynnej Mszy Świętej w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, by wejść w Nowy Rok z modlitwą. Nie zabrakło tego i w tym roku.  O północy w Krzeszowskim Domu Łaski, Kustosz Sanktuarium ks. Marian Kopko przewodniczył Eucharystii, na którą przybyli zarówno parafianie jak i osoby z terenu Dolnego Śląska. Podczas której uczestniczy dziękowali „Naszej Cudotwórczyni” za otrzymane łaski oraz prosili o kolejne dary dla siebie i swoich rodzin na Nowy 2018  Rok.

Mieszkańcy Krzeszowa nie mogli również zapomnieć o pokazie fajerwerków. Była to istna uczta kolorów, które wznosiły się nad Bazyliką i okolicznymi domostwami. Zobaczenie pokazu na tle Sudetów było wielką nagrodą dla śmiałków, którzy przed północą udali się na pobliską górę św. Anny, w pobliże kościoła poświęconego Babci Pana Jezusa. A było nas kilkanaście osób!!   Widoku, który był iście fantastyczny oczywiście nie można uchwycić w obiektywie ….  (ale oczywiście nie zaszkodzi spróbować).      

Na czas świętowania i nadchodzący czas karnawału, ale i także na cały rok 2018 r., życzymy Państwu z Krzeszowskiego Domu Łaski - wielu łask, pomyślności i wytrwałości w dążeniu do szerzenia dobroci (oby nie brakło jej również w wypełnianiu postanowień noworocznych). Życzymy również  tego, abyście Państwo przez najbliższe 366 dni wiele razy wędrowali do Tronu Krzeszowskiej Matki Bożej Łaskawej; do Europejskiej Perły Baroku.

Rafał Bijak 

OBSŁUGA  PIELGRZYMA

 

maj - październik
9:00 - 18:00

listopad - kwiecień
9:00 - 15:00

 

+48 75 742 32 79

For tourist


Trasa rozszerzona


Oferta dla szkół

Partnerzy Instytucjonalni