MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj2842
WczorajWczoraj2833
WszystkieWszystkie4016410

Dla Krwiodawców

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

Podobny obraz

Bazylikę rozświetla

20 lipca 2014

W Bazylice Krzeszowskiej  w Diecezji  Legnickiej spotkała się młodzież z Białorusi, Ukrainy i Polski, zaproszona przez Kustosza Sanktuarium ks. prałata Mariana Kopko. Młodzież białoruska przybyła  z Parafii Bożego Miłosierdzia w Lidzie w liczbie 50 osób. Ich pobyt w Polsce dofinansowuje od kilku lat Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy radnego Juliana Golaka.

Młodzież ukraińska i polska uczestniczyła w realizacji tygodniowego projektu pod nazwą akademia Obywatelska, dofinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Uczestnicy z Ukrainy to uczniowie Średniej Szkoły nr 3 z polskim i rosyjskim językiem wykładowym w Iwanofrankiwsku dawnym Stanisławowie. Organizatorem tego pobytu była Fundacja Odnowy Ziemi Noworudzkiej, która od kilku lat realizuje projekt edukacji obywatelskiej i społecznej, podnoszące ich kompetencje społeczne. Młodzież polska wspólnie ze swoimi rówieśnikami ukraińskimi i białoruskimi modliła się o pojednanie narodów oraz o pokój i zakończenia wojny  na Ukrainie i Ziemi Świętej.  Uroczystość była także okazją do wręczenia ks. Kustoszowi odznaki Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego, którą w imieniu władz województwa  wręczył Julian Golak. Po mszy świętej ks. Kustosz zaprosił wszystkich na wspólną agapę. Odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz wspólna fotografia przed obrazem Matki Bożej Łaskawej zakończyły to niezwykłe spotkanie w atmosferze przyjaźni, radości i jedności. Pomimo posługiwania się różnymi językami, młodzież fantastycznie porozumiewała się. Zawiązane przyjaźnie zaowocują w przyszłości.

wpis naszego gościa

Sądzę, że taka inicjatywa spotykania się młodzieży z różnych krajów jest niezwykle pożądana. Im wcześniej wpaja się dzieciom i młodzieży, że "człowiek człowiekowi nie powinien być wilkiem ale przyjacielem", tym większa będzie nadzieja i gwarancja pokojowego współistnienia. Dziś tak trudno o jedność w rodzinie i ojczyźnie a co dopiero między narodami. Im więcej się poznajemy, to przy dobrej woli, zrozumieniu i wzajemnej życzliwości, możemy  innym i sobie tak wiele  pomóc. My mamy już pewne nawyki ale młodzież dopiero się kształtuje i warto ją odpowiednio ukierunkować. Jak się to sprawdzi, pokaże nam może kiedyś czas. 
Serdecznie gratuluję i pozdrawiam stronę internetową Sanktuarium Krzeszowskiego:  

JaG.

OBSŁUGA  PIELGRZYMA

 

maj - październik
9:00 - 18:00

listopad - kwiecień
9:00 - 15:00

 

+48 75 742 32 79

Für den Touristen


Trasa rozszerzona


Oferta dla szkół

Partnerzy Instytucjonalni