MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj2334
WczorajWczoraj3011
WszystkieWszystkie3930977

Dla Krwiodawców

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

Podobny obraz

Bazylikę rozświetla

16 maja 2015

tekst: ks. Waldemar Wesołowski

W Krzeszowie odbył się III Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej. Do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przybyło blisko 2 tysiące pielgrzymów. Była wspólna modlitwa i zawierzenie rodzin Matce Bożej. Były prelekcje i świadectwa. W namiotach tematycznych można było porozmawiać o współczesnych zagrożeniach rodziny i małżeństwa. Prezentowały się także ruchy i stowarzyszenia katolickie. Na rodzinnym spotkaniu nie mogło też zabraknąć muzyki i zabawy.

Tym razem kongresowi towarzyszyły słowa „Rodzina wspólnotą życia i miłości”. Spotkanie rozpoczęło się już rano. Dla wszystkich przybyłych gospodarze Sanktuarium otworzyli drzwi na oścież. Można było zwiedzić bazylikę, kościół św. Józefa i mauzoleum Piastów Świdnickich. Dostępne było także muzeum w Domu Opata. Swoją fachową pomocą służyli wszystkim krzeszowscy przewodnicy.

 

Kolejnym punktem spotkania rodzin były dwa świadectwa zaproszonych gości. Pierwszym z nich był Jacek Pulikowski z Poznania, autor wielu publikacji o tematyce rodzinne, pracujący na rzecz małżeństwa i rodziny. W swoim wystąpieniu mówił min. o współczesnych zagrożeniach, jakie niesie świat. Podkreślił, że w działalności duszpasterskiej Kościoła należy mocno akcentować przygotowanie do małżeństwa i rodzicielstwa. Jacek Pulikowski pomaga rodzinom w kryzysie, prowadzi też przygotowania dla narzeczonych. Sam jest mężem i ojcem, więc jego świadectwo oparte było zatem nie tylko na teorii, ale i na praktyce. Gość z Poznania podkreślił, że istotną rzeczą jest dobre świadectwo chrześcijańskiego życia. Świadectwo o wiele więcej znaczy i większą siłę, niż sama walka z zagrożeniami.

więcej na diecezja.legnicka.pl i legnica.fm

a także
legnica.gosc.pl
powiatowa.info

 

OBSŁUGA  PIELGRZYMA

 

maj - październik
9:00 - 18:00

listopad - kwiecień
9:00 - 15:00

 

+48 75 742 32 79


Trasa rozszerzona


Oferta dla szkół

Partnerzy Instytucjonalni