22.10.2017 (Niedziela)

Z okazji: 750-lecia Kanonizacji Świętej Jadwigi Śląskiej,
300 rocznicy Koronacji Obrazu M. B. Częstochowskiej
i 20 rocznicy Koronacji Ikony Krzeszowskiej
oraz na zakończenie Misji Świętych I Roku Jadwiżańskiego
odbędzie się w niedzielę 22 października br w krzeszowskiej bazylice niezwykły koncert pt.
"ŚWIĘTA JADWIGA ŚLĄSKA"
 
wykonawcy:

Czytaj więcej...

To co do tej pory istniało w sferze plotek możemy oficjalnie potwierdzić.

23 listopada br. odbędzie się prapremiera
książki Krzysztofa Koziołka "Imię Pani"
- jest to kryminał retro osadzony w murach
benedyktyńskiego opactwa w Krzeszowie.

Zapraszamy 23 listopada br. do Mauzoleum Piastów Śląskich.

Czytaj więcej...

15-22 października 2017

Misje Święte w Roku 100 rocznicy Objawień Fatimskich w 25. rocznicę powstania Diecezji Legnickiej oraz w 20. rocznicę koronacji Cudownej Ikony Krzeszowskiej którą dokonał Papież Św. Jan Paweł II w Piastowskiej Legnicy w dniu 2 czerwca 1997 roku. Prowadzący: Ojciec dr Henryk Kałuża SVD

Czytaj więcej...

 

Msze Święte na Górze św. Anny w Krzeszowie
od 9 czerwca do 6 października 2017 roku
w każdy piątek o godz. 16.00

Odpust ku czci św. Anny
w niedzielę 23 lipca 2017 roku o godz. 15.00

Czytaj więcej...

od poniedziałku 4 kwietnia 2016 roku

Już od pięciu lat w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie organizowane są dwa razy w roku Jerycha Różańcowe. Chcemy nadal dziękować za otrzymane łaski w Roku Miłosierdzia, ogłoszonym przez papieża Franciszka i prosić o potrzebne łaski dla Kościoła Świętego oraz dla każdej polskiej rodziny.

Czytaj więcej...

Kolejny cykl nauk przedmałżeńskich w Krzeszowie odbędzie się na przełomie lutego i marca 2018 roku.

Dla par, które szukają nauk przedmałżeńskich jeszcze w tym roku polecamy spotkania prowadzone przez "Spotkania małżeńskie". Terminy tutaj.

Nasz cykl nauk przedmałżeńskich wygląda następująco. Spotykamy się w trzy soboty co dwa tygodnie w Obsłudze Pielgrzyma w Krzeszowie. Spotkania trwają od 9:00 do 15:00, a poprowadzą je doradcy życia rodzinnego oraz księża parafii w Krzeszowie.

Podczas katechez staramy się w sposób jasny i przystępny przedstawić zagadnienia związane z miłością, płciowością, małżeństwem i rodziną. Katechezy dają też szansę na lepsze poznanie się przyszłych małżonków oraz poznanie dobrych zasad komunikacji w małżeństwie i rodzinie. Uczestnicy katechez otrzymają zaświadczenie niezbędne do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Czytaj więcej...


31 października 2017

Noc, dzieląca ostatni dzień października i pierwszy listopada, w wielu kulturach miała i ma wymiar ponadprzeciętny. Za oceanem króluje kult śmierci w postaci Halloween; Słowianie łączyli się ze zmarłymi przez Dziady, a dla Chrześcijan jest to dzień radosny – wspomnienie naszych Orędowników, którzy już nie oglądają Boga  jakby w zwierciadle, niejasno; lecz oglądają Go twarzą w twarz (1 Kor 13, 12). Owe radosne świętowanie nie może ominąć krzeszowskiego sanktuarium.

Czytaj więcej...