MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj538
WczorajWczoraj1922
WszystkieWszystkie2485187

Dla Krwiodawców

POLECAMY
Znalezione obrazy dla zapytania różaniec uratuje

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

21 stycznia 2017

Już po raz siódmy sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie oraz działająca  przy nim Fundacja „Europejska Perła Baroku” były głównymi organizatorami Festiwalu Trzech Kultur – Przeglądu Jasełkowo-Kolędniczego.

Na scenie tamtejszego Centrum Kultury zaprezentowało się dzisiaj kilkudziesięciu wykonawców z metropolii wrocławskiej oraz graniczących z nią wspólnot parafialnych z Czech i Niemiec.

– Ta impreza ma przede wszystkim łączyć nasze pogranicze, Polaków, Czechów i Niemców. Najlepiej jest to wyrażane poprzez modlitwę. A kto śpiewa kolędy, pastorałki, bierze udział w jasełkach, to dwa razy się modli – mówił w swoim wystąpieniu inaugurującym festiwal jego główny pomysłodawca ks. prałat Marian Kopko, kustosz krzeszowskiej bazyliki. 

W kategorii jasełkowej pierwsze miejsce zdobyło koło teatralne z parafii św. Barbary w Nowej Rudzie, drugie grupa jasełkowa ze wspólnoty pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Witkowie, a trzecie zespół z parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Rząsinach. Natomiast wśród grup kolędniczych zwyciężyli Mali kolędnicy z Cervonego Kosteleca (Czechy) przed Sokta Ciureja Angelo z parafii pw. św. Jerzego w Wałbrzychu i Ksenią Duszeńko  ze wspólnoty pw. Św. Trójcy w Paszowicach.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował ordynariusz diecezji legnickiej ks. bp Zbigniew Kiernikowski, a medialny m.in. Telewizja Trwam, Radio Maryja i „Nasz Dziennik”.

Marek Zygmunt - Nasz Dziennik - Połączyć pogranicze