MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj531
WczorajWczoraj1742
WszystkieWszystkie2285116

Dla Krwiodawców

POLECAMY
Znalezione obrazy dla zapytania różaniec uratuje

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

zdjęcie

Św. José jest patronem na nasze czasy, niełatwe, chociaż piękne
– powiedział ks. prałat Marian Kopko.

W niedzielę, 22 stycznia 2017 r., w bazylice mniejszej pw. Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbywała się peregrynacja relikwii José Sáncheza del Río.

Czytaj więcej...

W niedzielę Chrztu Pańskiego skończył się liturgiczny czas Narodzenia Pańskiego. Na zaproszenie księdza Proboszcza 8 stycznia 2017 r. do Bazyliki Krzeszowskiej przybył dziecięcy  Chór „Allegro” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka z Chojnowa. Mali goście przybyli wraz z dyrekcją Szkoły – p. Beatą Miller-Kornicką oraz p. Anną Denisiak, dyrygentem chóru p. Zenonem Chmielewskim oraz opiekunami.

Czytaj więcej...

Każdego roku 6 stycznia w całej Polsce odbywają się Orszaki Królewskie. Od kilku lat w świętowanie Uroczystości Objawienia Pańskiego wpisuje się także idea realizowana we wspólnotach ermowskich Diecezji Legnickiej. Polega ona na organizowaniu orszaków królewskich wewnątrz świątyń z przyniesieniem podarków dla Dzieciątka Jezus.

Czytaj więcej...

Warto żyći  umierać dla Chrystusa

22 stycznia 2017

Święty José Sánchez del Río jest przykładem wierności w wierze na współczesne czasy liberalizmu i oddalania się od Pana Boga. Relikwie tego 14-letniego meksykańskiego męczennika obecne były w niedzielę, 22 stycznia 2017 r., w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Był to kolejny etap peregrynacji relikwii bohatera powstania Cristero po Polsce, zapoczątkowanej przez redakcję „Naszego Dziennika”.

Czytaj więcej...

22 stycznia 2017

Od kilku lat, członkowie Kół Rodzina Radia Maryja z naszej diecezji i z całej  metropolii wrocławskiej, przybywają zawsze pod koniec stycznia do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, na swoje tradycyjne spotkanie opłatkowe.  Tegoroczne, 22 stycznia, miało wyjątkowy charakter. Jego uczestnicy mogli bowiem oddać cześć relikwiom św. Jose Sancheza del Rio, które w tym czasie gościły w krzeszowskim sanktuarium.  

Czytaj więcej...

Drodzy Przyjaciele!

Proponujemy Wam prenumeratę dwumiesięcznika sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Mija właśnie siedem lat od momentu kiedy to po raz pierwszy ukazała się "Krzeszowska Pani" - dwumiesięcznik, w którym można odnaleźć relacje z najważniejszych wydarzeń w krzeszowskim sanktuarium, zapowiedzi zbliżających się uroczystości, cenne artykuły historyczne, niezwykle ciekawe artykuły z życia Kościoła ale również wspomnienia mieszkańców Krzeszowa, przepisy tutejszych gospodyń czy przezabawne dowcipy i anegdoty.

Czytaj więcej...